Nový Spark
venku od 1. září
PUSSY RIOT - Dva roky za punkovou modlitbu

PUSSY RIOT - Dva roky za punkovou modlitbu

Nepůjdeme do detailů, neboť téhle zprávy jsou plná veškerá média domácí i zahraniční. Tedy jen v krátkosti. Naděžda Tolokonnikovová (22), Marija Aljochinová (24) a Jekatěrina Samucevičová (30) byly odsouzeny za chuligánství, a co je patrně obzvláště zvrhlé (a pro určité režimy i typické), za podněcování k náboženské nenávisti, fakticky tedy za porušení lidských práv druhých ... Vinny jsou mimo jiné i feminismem, který se neslučuje s ruskými tradicemi, a vlastním myšlením, což je důkazem jejich psychické lability (byť na to zatím - ehm - nebyly léčeny).

Obžaloba žádala tři roky vězení, dostaly 2 roky v lágru s volnějším režimem při započítání několikaměsíční vazby. Za účelem jejich nápravy - a tedy pro jejich dobro - soud uznal za nutné je na 2 roky zbavit svobody, aby dostaly příležitost se napravit a přehodnotit své postoje. Za polehčující okolnost vzal fakt, že ještě nebyly trestány a starají se o své děti.

Podporu jim již dříve vyjádřila jména jako Paul McCartney, Pete Rownshend, Pet Shop Boys, Franz Ferdinand, Faith No More, Red Hot Chilli Peppers, Anti-Flag, Madonna, Patti Smith a samozřejmě mraky dalších kapel a osobností nejen z hudební scény. Na nohách jsou veškeré lidskoprávní organizace, instituce a mezinárodní sítě.

Aktualizace: Svodka reakcí v médiích, komentářů ad.

Závěrem si připomeňme, za co že ten flastr dostaly:

A takto punkovou modlitbu přeinterpretovali ANTI-FLAG:

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace