Nový Spark
venku od 29. března
Roby Flynn kritizuje „kopírku“ AVENGED SEVENFOLD

Roby Flynn kritizuje „kopírku“ AVENGED SEVENFOLD

AVENGED SEVENFOLD se od začátku netajili tím, že pro své nové album „Hail to the King“ hledali inspiraci v klasických nahrávkách let devadesátých, osmdesátých, ale i sedmdesátých. A byť se deska vyšplhala na první příčky mnohých prodejních žebříčků, neunikla ani kritice. Mnozí poukazují na až přílišnou podobnost s METALLIKOU, Karel Balčirák ve své recenzi zveřejněné v říjnovém Sparku zmiňuje i GUNS N´ ROSES, byť celkově album hodnotí kladně.

S kritikou se teď do AVENGED SEVENFOLD pořádně opřel i lídr MACHINE HEAD Rob Flynn. „Gratuluju AVENGED SEVENFOLD k tomu, že se se svým albem cover verzí dostali na první příčku hitparády. Koho by napadlo, že když znovu nahrajete songy METALLIKY, GUNS N´ ROSES a MEGADETH, že se z toho stane takový hit?!“ napsal nejdřív. Později pak ještě o něco osobněji upozornil na podobnost aktuálního loga užívaného kapelou, s tím, se kterým MACHINE HEAD přišli už před šestnácti lety. „Erbovně stylizovaní lvi existují nepochybně už dlouhá léta, ale ta podobnost je až podezřelá – lvi se sekerami, římské číslice vespod, logo kapely ve středu a v černo-bílém kontrastu,“ vyjmenovává Flynn.

M. Shadows se k věci za AVENGED SEVENFOLD postavil diplomaticky – Flynn je prý dospělý a může si říkat, co chce. A navíc, pochválil si neobvyklou formu reklamy...

Jak to vidíte vy?

Nový Spark
venku od 29. března
Kalendář akcí
24.04. Casey, Gatherers, Acres
25.04. Suffocation, Belphegor, God Dethroned, Nordjevel, Darkrise
25.04. Metalománie
26.04. Hypnos
26.04. Frog Leap
28.04. Vulture Industries, Helheim, Madder Mortem, Caelestia
28.04. Citron, Tublatanka
30.04. Cradle of Filth, The Spirit
02.05. Metalománie
03.05. Desertfest
A co FAKKER!?