Nový Spark
venku od 2. října
Roby Flynn kritizuje „kopírku“ AVENGED SEVENFOLD

Roby Flynn kritizuje „kopírku“ AVENGED SEVENFOLD

AVENGED SEVENFOLD se od začátku netajili tím, že pro své nové album „Hail to the King“ hledali inspiraci v klasických nahrávkách let devadesátých, osmdesátých, ale i sedmdesátých. A byť se deska vyšplhala na první příčky mnohých prodejních žebříčků, neunikla ani kritice. Mnozí poukazují na až přílišnou podobnost s METALLIKOU, Karel Balčirák ve své recenzi zveřejněné v říjnovém Sparku zmiňuje i GUNS N´ ROSES, byť celkově album hodnotí kladně.

S kritikou se teď do AVENGED SEVENFOLD pořádně opřel i lídr MACHINE HEAD Rob Flynn. „Gratuluju AVENGED SEVENFOLD k tomu, že se se svým albem cover verzí dostali na první příčku hitparády. Koho by napadlo, že když znovu nahrajete songy METALLIKY, GUNS N´ ROSES a MEGADETH, že se z toho stane takový hit?!“ napsal nejdřív. Později pak ještě o něco osobněji upozornil na podobnost aktuálního loga užívaného kapelou, s tím, se kterým MACHINE HEAD přišli už před šestnácti lety. „Erbovně stylizovaní lvi existují nepochybně už dlouhá léta, ale ta podobnost je až podezřelá – lvi se sekerami, římské číslice vespod, logo kapely ve středu a v černo-bílém kontrastu,“ vyjmenovává Flynn.

M. Shadows se k věci za AVENGED SEVENFOLD postavil diplomaticky – Flynn je prý dospělý a může si říkat, co chce. A navíc, pochválil si neobvyklou formu reklamy...

Jak to vidíte vy?

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
18.10. HARDLINE, BLACK TIGER, VICE
18.10. OMEGA, CITRON
18.10. Die Happy
19.10. OMEGA, CITRON
19.10. Die Happy
21.10. ENTOMBED A.D., ABORTED, BAEST
22.10. ENTOMBED A.D., ABORTED, BAEST
22.10. RISE OF THE NORTHSTAR, HACKTIVIST, AFTERLIFE
24.10. CELLAR DARLING, FOREVER STILL
24.10. The Rasmus
A co FAKKER!?