Nový Spark
venku od 1. července
Rudolf Schenker prozradil, jak SCORPIONS přežili nástup grunge

Rudolf Schenker prozradil, jak SCORPIONS přežili nástup grunge

Nářky o tom, jak grunge na počátku devadesátých let zabil rockové velikány těch osmdesátých a metal jako takový, slýcháme už roky. Ne všichni však s nimi souzní a ne všechny nástup nového trendu odkázal na smrt. Kytarista SCORPIONS Rudolf Schenker v aktuálním rozhovoru pro magazín Metal Hammer pohovořil o tom, jak se jeho kapele podařilo nesnadné období nejen přežít, ale ještě z něj profitovat.

„Když vyletěl grunge a alternativní scéna, hráli jsme v Asii, v zemích jako je Thajsko, Filipíny anebo Indonésie, kde jsme pořád plnili obří stadiony. Proč v Americe a v Evropě bojovat s grungem, když jsme mohli dál hrát velké koncerty v Rusku nebo na Tchaj-wanu? Byli jsme nová generace Němců, kteří do Ruska přijížděli ne s tanky, ale s kytarami, a přiváželi mír a lásku,“ zavzpomínal Schenker.

„Vybavuju si jeden rozhovor s Jamesem, nebo Kirkem z METALLIKY, teď už nevím, který z nich to byl, ale ptali se ho, v kolika zemích už hráli. A on odvětil, že ne v tolika jako SCORPIONS! My jsme se toho tehdy nebáli a vyplatilo se. V Thajsku jsme prodali víc alb než Michael Jackson!“

V současnosti mají SCORPIONS před vydáním svého devatenáctého řadového alba „Rock Believer“, které spatří světlo světa 25. února. Už teď si ho můžete předobjednat na Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
09.09. VAMPIRES EVERYWHERE!, PSYCHO VILLAGE
09.09. OVERKILL
10.09. MIDNIGHT DANGER
14.09. THE HU
17.09. ILLDISPOSED, DEFACING GOD, PERSECUTOR
20.09. ORPHANED LAND, SCIENCE OF DISORDER
21.09. VISIONS OF ATLANTIS, ILLUMISHADE, SERAINA TELLI
22.09. VISIONS OF ATLANTIS, ILLUMISHADE, SERAINA TELLI
28.09. COLD YEARS
30.09. GHOSTKID
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace