Nový Spark
venku od 1. prosince
Rudolf Schenker prozradil, jak SCORPIONS přežili nástup grunge

Rudolf Schenker prozradil, jak SCORPIONS přežili nástup grunge

Nářky o tom, jak grunge na počátku devadesátých let zabil rockové velikány těch osmdesátých a metal jako takový, slýcháme už roky. Ne všichni však s nimi souzní a ne všechny nástup nového trendu odkázal na smrt. Kytarista SCORPIONS Rudolf Schenker v aktuálním rozhovoru pro magazín Metal Hammer pohovořil o tom, jak se jeho kapele podařilo nesnadné období nejen přežít, ale ještě z něj profitovat.

„Když vyletěl grunge a alternativní scéna, hráli jsme v Asii, v zemích jako je Thajsko, Filipíny anebo Indonésie, kde jsme pořád plnili obří stadiony. Proč v Americe a v Evropě bojovat s grungem, když jsme mohli dál hrát velké koncerty v Rusku nebo na Tchaj-wanu? Byli jsme nová generace Němců, kteří do Ruska přijížděli ne s tanky, ale s kytarami, a přiváželi mír a lásku,“ zavzpomínal Schenker.

„Vybavuju si jeden rozhovor s Jamesem, nebo Kirkem z METALLIKY, teď už nevím, který z nich to byl, ale ptali se ho, v kolika zemích už hráli. A on odvětil, že ne v tolika jako SCORPIONS! My jsme se toho tehdy nebáli a vyplatilo se. V Thajsku jsme prodali víc alb než Michael Jackson!“

V současnosti mají SCORPIONS před vydáním svého devatenáctého řadového alba „Rock Believer“, které spatří světlo světa 25. února. Už teď si ho můžete předobjednat na Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
21.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
22.12. HARLEJ
23.12. TYRŠOVA SPOLEČNOST, SEPTUM ŠEJDREM, FKLETZI
11.01. EMIL BULLS
21.01. BEAST IN BLACK, GLORYHAMMER, BROTHERS OF METAL
28.01. SIMPLE PLAN, STATE CHAMPS, MAYDAY PARADE
01.02. TESSERACT, UNPROCESSED, THE CALLOUS DAOBOYS
03.02. ABBATH, HELLRIPPER, TOXIC HOLOCAUST
04.02. ARCHITECTS, SPIRITBOX, LOATHE
09.02. HEATHEN STRIKE OVER BRNO V
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace