Nový Spark
venku od 1. července
ŠKAREDÁ HOLKA, žár šílenství a Šupinatý kouzelník

ŠKAREDÁ HOLKA, žár šílenství a Šupinatý kouzelník

Svébytné rockové těleso, které vstřebává nejen klokot života jako takový, ale především poetiku své brněnské domoviny, která je srdcem pro nejednoho muzikanta s neklidnou duší a pepřenkou v srdci, posílá do světa nový singl.

Textař kapely Jirka Strážnický aktuální skladbu okomentoval takto: „Nářez a typický příklad, že texty písní, resp. básní či některých obrazů (Bosch) by se neměly vysvětlovat. Pocitovka o šílenství. Za mě jeden z mých nejlepších veršů: „Spávám v dutinách, měním vodu v prach!“

V roce 2016 natočila skupina UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO, kde čtyři hráči ŠH působí, několik skladeb ŠKAREDÉ HOLKY v úpravě pro tento ukulelární orchestr. Oživení písní bylo impulsem pro aktivnější obnovení kapely, která tak znovu aktivně koncertuje.

Logickým vyústěním nové životní mízy je pak vydání návratového vinylu „Bohyně“. ŠKAREDÁ HOLKA představí svoje časem uleželé klenoty z let osmdesátých a devadesátých na zmíněném albu, které vyjde skrze vydavatelství Smile Music v prosinci 2021.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
30.06. HELLOWEEN, HAMMERFALL
05.07. JACK WHITE
07.07. MASTERS OF ROCK 2022
13.07. KISS
22.07. PEARL JAM
25.07. GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
28.07. SLIPKNOT
28.07. BENÁTSKÁ!
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH 2022
09.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace