Nový Spark
venku od 1. prosince
Skvělým bubeníkem i bez rukou? Nic není nemožné!

Skvělým bubeníkem i bez rukou? Nic není nemožné!

Asi vás nepřekvapí, že Youtube, Instagram a další sociální sítě jsou plné neznámých, leč špičkových bubeníků, kteří se mohou směle rovnat těm největším světovým esům. V některých případech i přes zásadní tělesný hendikep. Jde to i bez rukou!

Co je talentovaným hráčům, kteří své umění předvádějí na sociálních sítích, podobné, jsou úsměvy, které se jim rozlévají po tvářích, když při mlácení na bubny nasadí pohlcující groove anebo vymyslí zajímavý přechod. Tyto malé erupce virtuozity jsou nekonečně osvěžující. Jedním z takto inspirativních dříčů je Cornel Hrisca-Munn, jenž i bez rukou jede neskutečné bomby!

Cornel se narodil v Rumunsku a kvůli tělesné deformaci byl odložen do ústavu. V osmnáct měsících byl adoptován a převezen do Velké Británie, kde započalo šťastnější období jeho života. Získal k přístup k běžnému vzdělání a podařilo se mu zdárně vystudovat filozofii a teologii na prestižní Oxfordské univerzitě. Mimo studia se už od jedenácti let věnoval hře na bicí. „Bral jsem lekce bubnování, a přestože jsem předtím neměl žádné hudební sklony, vrhnul jsem se do nového světa naplno.“ Cornel tvrdě trénoval a jeho píle byla záhy odměněna, když v roce 2007 ve finále soutěže Mladý bubeník roku porazil stovky konkurentů na národní úrovni a dostal se až do finále mezi dvanáctku elitních mladých bubeníků. „Byla to skvělá zkušenost, která mě nakopla, nicméně dalších příležitostí mi příliš neposkytnula.“

Zázrak z Youtube Až později objevil zdánlivě nekonečný svět bubenických coverů na YouTube a se zrnitou webkamerou, amatérským USB mixem a téměř bez praxe jsem si dál razil cestu za štěstím. „Nahrál jsem na YouTube nějaké předělávky a to, k čemu došlo, dokážu popsat jako malou virální explozi. Během dvou týdnů jsem dával rozhovor pro MTV a objevil jsem se na CNN.“ Další zlom nastal, když Cornel natočil cover verzi „Everlong“ od FOO FIGHTERS. Pozvánky na nejrůznější bubenické session po USA i na velké festivaly po celé Evropě se jen hrnuly. Jeho videa sdílela velká jména jako Nick Mason (PINK FLOYD) nebo Chad Smith (RED HOT CHILI PEPPERS). Objevil se v sestavě několika regulérních kapel a účinkoval také jako bubeník v britské televizní show nazvané The Last Leg. Mezi své oblíbené umělce řadí zmíněné RED HOT CHILI PEPPERS, v oblibě má také INCUBUS nebo MUMFORD AND SONS. Cornel ovšem nezůstává jen u bubnování – vedle bicích válí také na baskytaru. Hudební vášeň jej přitom dodnes nepustila. „Mám-li být upřímný, nejsem příznivec, jak se tak říká, hudebních idolů. K hraní mě osobně nikdo neinspiroval, chtěl jsem prostě hrát sám za sebe,“ uzavírá muzikant.

Sponzorovaný článek

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace