Nový Spark
venku od 3. ledna
Slavní hudebníci, kteří někdy složili skladby pro videohry

Slavní hudebníci, kteří někdy složili skladby pro videohry

Videohry a populární hudba jsou ve vzájemné symbióze mnohem více, než si většina lidí uvědomuje. Silné a podmanivé hlavní melodie jsou díky interpretům jako Katy Perry, Imagine Dragons, Paul McCartney a dalším postupně stále důležitější pro hraní her, po vzoru velkých filmů jako jsou bondovky nebo série filmů Rychle a zběsile.

Protože se jedná o tak nový trend, mohou být popoví a rockoví zpěváci poněkud naivní při poskytování rozhovorů na toto téma médiím nebo novinářům. Sledovat je při diskusi o tomto partnerství může být jedním z nejzábavnějších a nejtrapnějších rozhovorů, tedy za předpokladu, že se rozhodnou přiznat skutečnost, že se jejich tvorba někdy objevila ve videohře. Zde je seznam známých hudebníků, kteří již někdy složili hudbu pro videohry. Některá z těchto jmen vás mohou značně překvapit...

Paul McCartney - Hope for the Future (Destiny)
Popíšeme vám, jak Sir Paul McCartney , slavný zpěvák skupiny Beatles, spolupracoval na hře Destiny od společnosti Bungie. Na soundtracku ke hře se podíleli také Micheal Salvatori a Martin O'Donnell, kteří se společností Bungie již dříve spolupracovali na hudbě k sérii Halo. Část skladeb nahrál také orchestr ve studiích Abbey Road a všechny tyto superhvězdy na celém soundtracku spolupracovaly. Pro závěrečné titulky hry složil McCartney originální píseň Hope for the Future (Naděje pro budoucnost), kterou doprovázel videoklip, v němž se přímo vyskytovaly záběry ze hry Destiny a duch promítající na kameru obraz McCartneyho, který ji obsluhuje... no, nakolik na vám taková melodie zapůsobí. McCartney měl při psaní této skladby jisté potíže, údajně tvrdil, že to není jen herní melodie; vzhledem k tomu, že se bude přehrávat i mimo hru, musela být jistým způsobem i nezávislá. Zároveň však dodával, že lidé se budou asi podivovat nad tím, o čem je v písni vlastně řeč, pokud bude odkazovat na mimozemšťany, protože Beatles byli proslulí svými procítěnými, přízemními texty typu "všichni žijeme ve žluté ponorce" (we all live in a yellow submarine). Tento song je jednoznačně epicky znějící vesmírná pecka, která byla vydána společně s remixy od jiných DJů.

P!nk a Eminem - Won't Back Down (Call of Duty: Black Ops)
Když slyšíme tuto hudbu, vybaví se nám všechny vzpomínky na rychlou akci se zabíjením zombíků. Když jsme s kamarády hráli zombie režim Black Ops, vyvolalo to v nás příjemné vzpomínky na to, jak jsme se pokoušeli tuto skladbu sami hrát, ale nepodařilo se nám to. Pravděpodobně proto, že jsme sami sebe neúmyslně sabotovali. Je možné, že jsme to někdy dělali i schválně... Pokud jste to nezaznamenali, Eminem a P!nk spolupracovali na písni Won't Back Down pro zombie režim hry Call of Duty: Black Ops. Šlo o skrytý Easter egg v šesté zombie mapě, která se ironicky jmenovala Five. Pětka se odehrávala v době studené války v Pentagonu, kde jste se třemi společníky bojovali proti houfům zombíků převlečených za Johna F. Kennedyho, Roberta McNamaru, Richarda Nixona a Fidela Castra. Jako by to všechno nebylo dost podivné, hra Won't Back Down se spustila, pokud jste dokázali aktivovat tři červené telefony rozeseté po celé mapě. Píseň se objevila i v traileru ke hře. Pokud jste znělku hry ještě neslyšeli, nezoufejte; byla použita i ve hře Mission: Impossible: Ghost Protocol a Hitman: Agent 47. Nejste-li si něčím zcela jisti, nabídněte svou skladbu k prodeji na co nejvíce místech. Přesně to udělali P!nk a Eminem.

Imagine Dragons - Warriors (League of Legends)
Komunita League of Legends má pravděpodobně největší fanouškovskou základnu na světě, která se přelévá i do světa elektronických sportů a samotná popularity hry přitahuje sponzory, má obrovskou sledovanost a zároveň se na ni i sází ve zdejších kasinech. Imagine Dragons vydali u příležitosti konání mistrovství světa v sezóně 2014 skladbu Warriors, která je jako pořádně znějící bestie určena k mohutnému vyřvávání. Společnost Riot k písni vytvořila oficiální videoklip, který byl věnován fanouškům a hráčům hry a znázorňoval světelné koule létající a bojující ve vzduchu, z nichž se vyklubali právě samotní hráči hry. Na turnaji Worlds Championship 2014 v Jižní Koreji zazněla píseň živě na pódiu velkého finále. Na písni, která byla původně vytvořena pro společnost Riot a oficiální kanál League of Legends na YouTube, spolupracovali Imagine Dragons se společností Riot Games. Člověk by řekl, že Imagine Dragons budou loajální k jedné firmě, nebo tomu tak není? Píseň totiž byla následně využita v teaseru k filmu Colony, v závěrečném traileru k filmu Wonder Woman, jako oficiální píseň mistrovství světa ve fotbale žen v Kanadě v roce 2015 a nakonec byla zařazena i do originálního soundtracku k filmu Divergent.

Ariana Grande - Touch It a Katy Perry - Immortal Flame (Final Fantasy Brave Exvius) Řeč je o mobilní hře od společnosti Square Enix, do níž přispěli ne jeden, ale hned dva známí umělci. Final Fantasy Brave Exvius je tahová RPG hra, která je dostupná pro zařízení iPhone, Android a Amazon Fire. Běžně se v ní vyskytují postavy z her od jejich vlastního studia, jako jsou Lara Croft, Sora a Cloud. Nečekaný byl debut Katy Perry a Ariany Grande ve videohře, a to nejen tím, že do hry začlenily své vlastní písně, ale také tím, že se objevily jako hratelné postavy. Jako první byla do hry zakomponována píseň Touch It od Ariany Grande. Jednalo se však o upravené vydání její písně Dangerous Woman. Remix vytvořil 52členný orchestr v čele se Sebastianem Cano-Besquetem za účelem lepšího zasazení do stylu herního prostředí hry Brave Exvius. Dangerous Ariana představuje herní sprite, který má její charakteristický králičí vzhled. Katy má naproti tomu čtyři různé oblečky a píseň napsanou přímo pro tuto hru. V Long Beach v Kalifornii se konala jedinečná akce s názvem Final Fantasy Brave Exvius FFBE Fan Festa 2018, na které byla oznámena nejen nová aktualizace, ale také účast Katy a její nová originální píseň Immortal Flame, která se ve hře objeví. Vystoupila také na pódiu, kde hovořila o tvůrčím procesu a odpovídala na otázky z publika. Jedinou nevýhodou je, že Immortal Flame není k dispozici ke koupi ani ke streamování jinde než v samotné hře nebo na YouTube. Stejně je na tom i orchestrální remix skladby Touch It.

Florence and the Machine - Stand By Me; I Will Be; Too Much Is Never Enough (Final Fantasy XV)
Jedná se o další hru společnosti Square Enix, a to o zatím nejlepší spolupráci vůbec. Hudba Florence and the Machine se do Final Fantasy XV skvěle hodí a byla zpracována tak, aby působila přirozeně a opravdově, nikoli nuceně. Florence Welch nepředstírala, že toho o hře mnoho ví, namísto toho se soustředila na své umění a na to, jak nejlépe zapadnout do světa Final Fantasy XV. V epizodě s příhodným názvem Songs from Final Fantasy XV se objevila Florencina tvorba, ke které se ve třech skladbách připojil celý orchestr. Primárním námětem skladby byla cover verze písně Stand By Me od Bena E. Kinga, která se objevila jak v japonské, tak i v mezinárodní verzi hry. Dalšími dvěma melodiemi byly I Will Be a Too Much Is Never Enough.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace