Nový Spark
venku od 1. února
Steve Vai po 36 letech našel ztracenou kytarovou lásku

Steve Vai po 36 letech našel ztracenou kytarovou lásku

Steve Vai se po 36 letech setkal se ztracenou kytarou. Atypická zelená krasavice děrovaná ve stylu švýcarského sýru kytaristovi zmizela ze zkušebny v roce 1986, objevena byla až nedávno, jistým Ivánem Gonzálesem Acostou v podkrovních prostorech domu jeho dědečka v mexické Tijuaně.

Dle Vaie jde o vůbec první kytaru vyrobenou se speciálním monkey grip úchopem, který je specifický právě pro Vaiovy kytary, a také jednu z těch, na kterou hraje ve videoklipu ke skladbě „Yankee Rose“ z dob, kdy byl ještě členem doprovodné kapely Davida Lee Rotha. Jejím autorem je jistý Joe Despagni, jenž pro Vaie vyrobil několik dalších atypických kytar.

Steve Vai na Sparkshopu

„Když jsem uviděl, v jakém je stavu, byl jsem v šoku. Jako by na ni za těch šestatřicet let nikdo ani nesáhl. Její barvy jsou stále živé a krk je ve skvělém stavu. Děkuji ti, Ivane, za tvou laskavost a za to, že jsi mi umožnil se znovu shledat s tímhle kouskem mé historie. Je to jako by se ke mně vrátila stará kamarádka, abychom si spolu zase zajamovali,“ poděkoval poctivému nálezci Steve Vai.

Mimochodem, Vaie na konci dubna čekají dva koncerty v Česku, a to 28. dubna v Brně, plus 29. dubna v Praze. Ve Sparku se mu budeme pochopitelně věnovat a už v březnovém čísle se můžete těšit na rozhovor k jeho aktuálnímu albu „Vai/Gash“, které v lednovém čísle recenzuje Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
20.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace