Nový Spark
venku od 1. října
Svět puzzlí propadl KISSMANII!

Svět puzzlí propadl KISSMANII!

Americký kult KISS proniká do všemožných sfér zábavy. Naskladnili jsme pro vás nové pětiset dílkové puzzle s motivy desek rockových titánů KISS. Sestavte si vlastní KISS artefakt!

500 dílků vás na chvíli jistě zabaví, což je velký bonus do současné karantény. Hudební puzzle jsou rovněž noblesním dárkem k narozeninám, svátku nebo jen tak. Sestavte si obrazy z motivů desek „Destroyer“, „Rock and Roll Over“, „Love Gun“ a „Dynasty“.

Abyste se u skládání i trochu o jednotlivých albech vzdělali, připojujeme krátké povídání ke každé z nich.

PUZZLE PROHLÍŽEJTE ZDE: https://www.sparkrock.cz/obchod/puzzle/


Destroyer (1976)
Nejsilnější článkem motoru čtvrté studiové desky KISS, byl kromě samotné kapely, producent Bob Ezrin, který našel vzácný lektvar, jak zkrotit nepoddajnou čtyřku. Pravda v případě rebelů Petera Crisse a Ace Frehleyho se mu zas až tak nedařilo, ale stěžejní dvojku Simmons-Stanley dostal na svoji stranu, což bylo klíčové. Kromě hudební náplně přinesl „Destroyer“ neodolatelné výtvarné dílko génia Kena Kellyho, který stvořil legendární rozjuchanou grafiku pomalované kapely. V době vydání alba, které přineslo rockovému světu hity jako „Detroit Rock City“, „God of Thunder“ nebo „Beth“ se KISS stali opravdu obří kapelou, která neměla problém třikrát za sebou vyprodat kultovní Madison Square Garden.
OBJEDNAT ZDE: https://www.sparkrock.cz/obchod/puzzle-kiss-destroyer/


Rock and Roll Over (1976)
Navzdory multiplatinovému úspěchu předchozí desky „Destroyer“, povolali KISS na producentskou židli zpět mladého talenta Eddieho Kramera. Z jeho producentské kuchyně vylétl dozlatova upečený koláč, který si říkal o pozornost větší části mainstreamu. Kapela uhladila svůj projev, což se ovšem ukázalo býti dvousečnou zbraní, v žebříčcích deska sice bodovala, ale slibované zvýšení prodeje nenastalo. Divokost KISS jednoduše slušela víc. Zajímavostí je, že skladbu „Hard Luck Woman“ měl původně nazpívat Rod Stewart na přání Paula Stanleyho. Gene Simmons si ovšem dupl a trval na zdroji z vlastních řad. K mikrofonu tak usedl opět Peter Criss – bouřlivák s paličkami a talentem v hrdle.
OBJEDNAT ZDE: https://www.sparkrock.cz/obchod/puzzle-kiss-rockandroll/


Love Gun (1977)
Poučení KISS opět práskli do koní, a na šesté desce se znovu opřeli do nástrojů, zřejmě i pod vlivem vzdouvajících se změn na rockové a metalové scéně. Titulní song nebo skladba „Christine Sixteen“, o lásce starších mužů k sotva dospělým dívkám, zdaleka nevzbudily takový povyk jako skladba „Shock Me“, která byla poprvé nazpívána Acem Frehleym. Doposud pouze talentovaný kytarista si ovšem svůj první vokální part střihl vpravdě netradičně. Vleže na koberci ve studiu našel ten správný komfort a hlasovou polohu. Obal desky opět opatřil geniální malbou Ken Kelly, producent Eddie Kramer se zase osvědčil také jako klávesista. Celkově spatřilo světlo světa album, které rozhodně ve sbírce KISS nedělá ani špetku ostudy, ba právě naopak.
OBJEDNAT ZDE: https://www.sparkrock.cz/obchod/puzzle-kiss-lovegun/


Dynasty (1979)
Sedmý počin v diskografii KISS byl ve znamení změn. A nikterak kosmetických zásahů, ale pořádných a citelných převratů. Producentského žezla se zhostil Vini Poncia Jr., Aceovi Frehleymu zpěv zachutnal a zkuřka Peter Criss definitivně vytočil zbytek kapely natolik, že jeho místo ve studiu obsadil Anton Fig. Album je tak v několika směrech přelomové, i když kromě notoricky známého hitu „I Was Made for Lovin’ You“ nepřináší další silný a dlouhodobě vrcholový song, který přežije svoji dobu, natožpak aby kromě rockových barů zněl i ze zapařených diskoték jako ostřící kus. Za jeho vznikem nestojí nikdo jiný než hitmaker na zavolanou Desmond Child. A brzy se KISS měli ukázat bez masek, to byla teprve změna.
OBJEDNAT ZDE: https://www.sparkrock.cz/obchod/puzzle-kiss-dynasty/


A pokud se chcete dovzdělat o celé kariéře fenoménu KISS, objednejte si spolu s puzzlemi náš KISS Speciál: https://www.sparkrock.cz/specialy/

ROCK AND ROLL ALL NITE!

Nový Spark
venku od 1. října
Kalendář akcí
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace