Nový Spark
venku od 1. července
The.Switch na čtvrtém řadovém albu odhalují svoje „Skrytý místa“

The.Switch na čtvrtém řadovém albu odhalují svoje „Skrytý místa“

Původem příbramská crossover skupina The.Switch působící od roku 1996 oznámila po sedmi letech nové album „Skrytý místa“. Obsahuje celkem deset skladeb, na kterých skupina spolupracovala se čtyřmi producenty, dohromady však album tvoří kompaktní celek. Nahrávka vyšla na všech digitálních platformách 10. listopadu 2023.

Na albu posluchači najdou pět zcela nových skladeb, které jsou doplněny singly, jimiž se kapela průběžně připomínala od posledního vydaného počinu v roce 2016. Představuje se v nich v několika různých žánrových polohách. Od hutného thrashcore např. ve skladbě „Skrytý místo“ až po emo-core opus „Pravda“ s velmi sugestivním textem.

„Album jsme pojmenovali ‚Skrytý místa‘, protože každá jedna skladba na něm míří opravdu hluboko do našich niter. Každý z nás má v sobě skrytý místa, kam občas utíká, kde si schovává svoje démony, bolesti i strachy. Naše hudba se vždy v lidech snažila zažehnout plamínek naděje a víry v lásku a lepší zítřky. Na desce se sešla desítka skladeb, které jsme i my obrazně vydolovali z těch nejskrytějších míst a tvoří tak vhled do skoro desetiletého období našich životů plných různých emocí a stavů,” přibližuje Michal “Majkláč” Novák, kytarista uskupení.

S výjimkou vybočující skladby „Kolo kolo“, kterou si sám otextoval a narapoval host Libor Zajpt, se postaral o všechny texty na albu již dlouholetý textař kapely The.Switch, básník Tomáš Tajchner, který k albu prozrazuje: „Dříve jsem pomocí slov tvořil především obrazy. Tentokrát jsem šel hlouběji a hledal skutečný význam každého jednoho slova. Přál jsem si, aby všechna sdělení byla maximálně přirozená, uvěřitelná a blízká posluchačům, ale zároveň jsem každý verš konzultoval se Štěpánem (pozn.: zpěvák kapely), tak, aby jeho interpretace stejně jako doposud vycházela z naprostého souznění s myšlenkou každého jednotlivého textu.”

Produkci a mix všech pěti novinek a dvojice starších skladeb zastal multitalentovaný Filip Vlček známý z působení v kapele JOHN WOLFHOOKER. Další dvě skladby – „Skrytý místo“ a „Pravda“ uchopil a dotáhl až do finální podoby Dominik Kučera (SKYWALKER) a poslední, nejexperimentálnější skladbu „Kolo kolo“, kde se jako host objevil i “raper” Libor Zajpt (UNAFFECTED EVOLUTION), pojal zcela po svém další z generace mladých talentovaných producentů Daniel Hudček (REALITA).

The.Switch vydávají album prozatím na všech digitálních platformách a nabídli fanouškům možnost předobjednat si fyzické nosiče. K albu aktuálně kapela připravuje pražský křest a navazující klubové turné na jaro 2024.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
14.11. MASTER BOOT RECORD
14.11. VEIL OF MAYA, SIGNS OF THE SWARM, VARIALS, TO THE GRAVE
14.11. BETH HART
15.11. SLEEP TOKEN, BILMURI
15.11. MASTER BOOT RECORD
16.11. AS I LAY DYING, DECAPITATED, CALIBAN, LEFT TO SUFFER
17.11. ACCEPT
18.11. BENIGHTED, BAEST, COFFIN FEEDER
18.11. BENIGHTED, BAEST, COFFIN FEEDER
19.11. BENIGHTED, BAEST, COFFIN FEEDER
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace