Nový Spark
venku od 1. července
TŘI SESTRY a SYNOVÉ VÝČEPU uvádí rockovou operu o Františku Sahulovi

TŘI SESTRY a SYNOVÉ VÝČEPU uvádí rockovou operu o Františku Sahulovi

TŘI SESTRY společně se SYNY VÝČEPU uvádí na svět novou rockovou operu, kterou opětovně uctili památku bývalého člena obou kapel, Františka Sahuly. Přestože mu obě skupiny v minulosti již hold vzdaly, nyní se opět spojily, aby zachytily život a dobu „Františka z Braníka”.

Dnes je to více než patnáct let od vraždy pankáče tělem a duší, Františka Sahuly, bývalého člena kapely TŘI SESTRY a SYNOVÉ VÝČEPU. Letos se obě kapely rozhodly spojit, aby ještě více uctily památku na milovaného člena kapely. Celé album „František z Braníka” je inspirované právě životem a hudební cestou Františka Sahuly.

Album „František z Braníka” objednávejte na Sparkshopu!

František byl poměrně komplikovanou osobností. Jistě si s ním zažili své i hudebníci z TŘÍ SESTER, kde v průběhu několika let přerušovaně působil. Naneštěstí jeho životní cestu přerušila náhlá tragédie. Jako hold a vzdání úcty mu kapela v albu „Lázničky”, jež vydali dva roky po jeho úmrtí, věnovali skladbu „Jako Sahula”. Ani jedno z hudebních těles se s jeho odchodem nevyrovnávalo lehce, krom zarmoucené rodiny zanechal Sahula za sebou i vlastní kapelu SYNOVÉ VÝČEPU.

O kapelu se heroicky postaral frontman SESTER Lou Fanánek Hagen a v roce 2011 v rámci spolupráce pod společným jménem FANÁNEK & SYNOVÉ VÝČEPU vydali desku „Miluju Chána”. Jejich nejnovější počin, již zmiňované album jen dokazuje, jak byl František Sahula mezi svými hudebními kolegy uznávaný.

Samotné album výhradně textově z celkového repertoáru SESTER poměrně vyčnívá. Jeho atmosférou se otáčí k počátkům formace až do dob, kdy byl Sahula v jejich uskupení nejaktivnější. Proti novějším počinům postrádají obvyklou humornou notu, byť ho do textů náležitě začlenili, skalní fanoušek si rozdílu všimne. Neméně překvapivá jsou náboženská témata, kterými je dílo opravdu přesyceno. Sice se TŘI SESTRY v minulosti opíraly o teologické prvky, šlo tehdy spíše jen o úsměvné narážky. Tentokrát se v albu jedná o řadu více či méně urputných „úvodů” do víry jako takové.

Počin, který obě kapely společně představily, se zdá jako velmi dobrý hudební krok. Album „František z Braníka” má své nesporní kouzlo a osobitou atmosféru. Pro fanoušky zejména starších nahrávek (ale i pro nově příchozí) se jedná o naprostou posluchačskou povinnost. Tak sluchátka do uší či reproduktory na plné volume a nechme se unést dalším českým pokladem.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace