Nový Spark
venku od 31. července
30. výročí TUBLATANKY v Ostravě

30. výročí TUBLATANKY v Ostravě

TUBLATANKA 30 rockov 14/09/2013, Ostrava - Bonver aréna

Letos se stálice československé rockové scény TUBLATANKA rozhodla uspořádat velkolepé koncertní tour ke svému 30. tému výročí. Po jeho slovenské části zahájila šňůru po Česku v Ostravě. Bonver aréna plná fanoušků nejprve přivítala zlínskou rockovou kapelu JACKYE - bezpochyby dobře zvolený speciální host pro rozpumpování publika.

Hoši s publikem skvěle komunikovali a ve svém, zhruba 40 minutovém setu, zahráli i své nejznámější songy, na které lidé pohotově reagovali.

Mezitím se "Tatran" (dřívější název Bonver arény) pěkně zaplnil a avizovaných 20 minut čekal na hlavní hvězdy večera, až do chvíle, než začalo to pravé, na co všichni čekali. Trio Maťo, Juraj a Peter se objevili na pódiu a zahájili svůj set skladbou "Démon pomsty". Koncert byl průřezem celou tvorbou kapely a spousta fanoušků znala každé slovo. V hale panovala fantastická atmosféra. Ve více než dvouhodinovém vystoupení zazněly pecky jako "Dnes", "Pravda víťazí", "Láska, drž ma nad hladinou", "Matka", "Žeravé znamenie osudu", "Skúsime to cez vesmír" a spousta dalších. Na bývalého kamaráda TUBLATANKy vzpomenula skladbou "Pieseň pre Doda". Došlo i na klasická sóla na bicí a baskytaru, během kterých se Maťo stihl dvakrát převléknout a nechal odpočinout své hlasivky, které dostaly, jako vždy, pořádně zabrat.

Několik písní doprovodilo a umocnilo i smyčcové kvarteto Adventure Strings. Škoda jen, že občas bylo hůře rozumět mluvenému slovu. Bohužel vše spojené s horším zvukem je holt úděl větších prostor. TUBLATANKA dokázala, že má i po třiceti letech hraní stále energie na rozdávání a mnoho věrných fanoušků.

Oficiální web - Tublatanka

Facebook Tublatanka

Oficiální web kapely JACKYE

Oficiální web Adventure Strings

Denisa Třískalová

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
03.09. Helmet
04.09. Glen Hughes
04.09. Evanescence
05.09. Evanescence
14.09. Kafest
18.09. Dead Letter Circus, Siamese, Daze Of June
21.09. Overkill, Destruction, Flotsam & Jetsam, Rezet
21.09. Tattoo Grand Prix
21.09. Deafheaven & Touché Amoré, Portrayal Of Guilt
23.09. Rivers of Nihil, Black Crown, Initiate, MOL, Orbit Culture
A co FAKKER!?