Nový Spark
venku od 31. prosince
TV REBEL bude vysílat Sabaton History

TV REBEL bude vysílat Sabaton History

Úterní tvrdě hudební večery na TV REBEL od září doplní Sabaton History. Hudebně-edukativní pořad z produkce populární švédské kapely SABATON. Historie a metal – dvě vášně, které ve své tvorbě populární švédská formace SABATON propojuje už dvacet let.

Letos kapela k tomuto výročí spustila na YouTube vlastní tematický kanál/pořad Sabaton History. V něm spolu s historikem Indym Neidellem představuje klíčové události vojenské historie, velkolepé bitvy a jejich hrdiny a každý týden rozebírá jednu ze svých skladeb, které tyto události inspirovaly, na nejmenší součástky.

SABATON se v uplynulých letech zařadili mezi absolutní metalovou špičku a obzvlášť v Česku se těší popularitě jako málokde. Snad i pro jeho české kořeny fanoušci v minulosti zviditelnili zpěváka Joakima Brodéna v anketě Český slavík, ze které byl nakonec pořadateli vyloučen, a kapela si díky svým historickým tématům a smyslem pro melodie nachází příznivce i mimo striktně metalovou obec. Příští rok v lednu si dokonce dělá ambici vyprodat pražskou O2 Arenu. A Sabaton History teď míří na české obrazovky, od září bude k vidění na pravé rockové televizi, TV REBEL.

„SABATON jsou dnes fenomén, který zejména v mladých lidech dokáže probouzet zájem o historii víc než leckterý učitel dějepisu. Sabaton History je toho dalším důkazem. Není úplně obvyklé zařazovat do klasického televizního vysílání obsah vytvářený primárně pro YouTube, ale věříme, že se na TV REBEL neztratí. Navíc, ne každý umí anglicky natolik, aby si ho na internetu užil,“ říká programový šéf TV REBEL Václav Tesař.

Sabaton History bude na TV REBEL vysílán s českými titulky a od září doplní metalové úterní večery, v nichž jsou příznivci tvrdší muziky zvyklí na blok metalových videoklipů MetalShow a od 20:00 na Spark in the Dark, speciál rockového magazínu Spark. Sabaton History bude vysílán po něm, ve 21:00. Reprízován bude ve středu v 16:00, opět v návaznosti na reprízu Spark in the Dark.

Nový Spark
venku od 31. prosince
Kalendář akcí
31.10. FAUN
A co FAKKER!?