Nový Spark
venku od 1. prosince
U.D.O.: „Nápad na náš nový živák přišel od bulharské vlády“

U.D.O.: „Nápad na náš nový živák přišel od bulharské vlády“

Heavymetalový předák Udo Dirkschneider je nedostižný ve své zarputilosti. Přes naskakující roky nesedí s rukama v klíně a využije každé příležitosti, jak dostat svou muziku mezi lačné fanoušky.

Loňský rok byl pro hudbu vražednou stezkou. U.D.O. nebyli v zástupu dočasně přidušených muzikantů výjimkou. Odehráli za celý rok jediné vystoupení, které ovšem mělo speciální grády. Ba co víc, koncert, který hostil římský amfiteátr v bulharském Plovdivu 18. září 2020, zaznamenaly kamery a nyní bude už navždy zvěčněn na live záznamu „Live in Bulgaria 2020 – Pandemic Survival Show“. O detailech, jak celá idea vznikla, co ji provázelo, a o budoucnosti U.D.O. promluvil sám Udo Dirkschneider.

„Je třeba dopředu předestřít, že nápad uskutečnit celou monstr akci nepocházel od nás, ale překvapivě od bulharské vlády. Jejich zájem nás těšil, a poměrně záhy jsme souhlasili a přijali jejich nabídku. Ale to byl pouze začátek. Dlouho nebylo vůbec jasné, zda bude možné koncert odehrát, jinými slovy potřebná razítka a záruky stále nebyly po kupě. Finální zelenou dostala show teprve týden předem, což bylo dost šibeniční, protože areál amfiteátru je skutečně nádherný a inspiroval nás k myšlence natočit zde live DVD. Dnes víme, že všechno dobře dopadlo, ale tenkrát byla spousta věcí na vodě, všichni měli obavy. Představme si nejistoty kolem klubového koncertu v karanténě a totéž při realizaci tak logisticky náročné akce. Těžko srovnávat, ale když už jsme věděli, že se do amfiteátru naváží technika a konstrukce, byli jsme v klidu. Dneska můžu říct, že jsem velmi rád, že jsme živé album nahráli. Alespoň si může kousek nálady večera uždíbnout další masa metalových fanoušků.“


Kompletní rozhovor s Udem Dirkschneiderem najdete v aktuálním Sparku. Živák „Live in Bulgaria 2020 – Pandemic Survival Show“ seženete v předprodeji v našem Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
09.02. BULLET FOR MY VALENTINE, JINJER, ATREYU
09.02. TWILIGHT FORCE
11.02. BAD OMENS, GHOSTKID, OXYMORRONS
13.02. TURMION KÄTILÖT
14.02. HENRY ROLLINS
14.02. YEAR OF NO LIGHT, NO SPILL BLOOD
16.02. VILE VALLO
16.02. CAMPAIGN FOR MUSICAL DESTRUCTION Tour 2022: NAPALM DEATH, DROPDEAD, SIBERIAN MEAT GRINDER…
16.02. KREATOR + SUPPORTS
25.02. HAKEN & BETWEEN THE BURIED AND ME, CRYPTODIRA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace