Nový Spark
venku od 28. června
V závěru července se v Londýně odevzdávaly již po sedmnácté Kerrang! Awards

V závěru července se v Londýně odevzdávaly již po sedmnácté Kerrang! Awards

V závěru července se v Londýně odevzdávaly Kerrang! Awards. Ceny prestižního anglického rockového magazínu si rockeři přišli převzít už po sedmnácté. Pro člověka, který se v hudební branži už pár let pohybuje, ale bohužel jen na Slovensku a v Čechách, je možnost být na Kerrang! Awards svátkem. I když je tam jako novinář a pracuje. Vidět na červeném koberci Coreyho Taylora, Scotta Iana, členy kapel BIFFY CLYRO, BULLET FOR MY VALENTINE, KINGS BLUES, DEAF HAVANA, LOSTPROPHETS, SKINDRED, RAMMSTEIN, GOOD CHARLOTTE, SKUNK ANANSIE, BLACKOUT, MY PASSION, Vince Neila z MÖTLEY CRUE nebo vdovu po Ronnie James Diovi Wendy, to je pecka.

Hudebníci za mikrofonem Odevzdávání cen letos opět moderovali kytarista ANTHRAX Scott Ian a zpěvák SLIPKNOT a STONE SOUR Corey Taylor. “Jen nedávno tu byly Kerrang! Awards a už jsou tady nové. Nechápu, jak ten čas přešel,“ nechal se slyšet Scott, který byl moderátorem už počtvrté. První dva roky sólo, pak dvakrát s Corey Taylorem. Scott přiznal, že je to pro něho příjemné zpestření léta, ale lépe se stoprocentně cítí na pódiu. “Hrát je pro mě o mnoho jednodušší, nejsem zrovna přítel mluvení před publikem.“ S Coreym si to ale užívá. Taylor je totiž šoumen. Na Kerrang! Awards 2010 dorazil v růžových crocsech.

S klidem Angličana
Nejlepším britským nováčkem se stala skupina RISE TO REMAIN, nejlepším zahraničním TRASH TALK z kalifornského Sacramenta. Nejlepším singlem je podle čtenářů Kerrang! Liquid Confidence od YOU ME AT SIX, nej videoklip natočili skotští BIFFY CLIRO k The Captain, nejlepší CD – Brand New Eyes – nahrála americká skupina PARAMORE. Američanům se dařilo i v kategorii Best International Band. Vyhrála skupina THIRTY SECONDS TO MARS. Cenu pro Classic Songwriter si odnesli členové skupiny LOSTPROPHETS. “Je to pro nás pocta. První CD jsme vydali před deseti lety,“ řekl zpěvák Ian Watkins. LOSTPROPHETS chtěli získat i cenu pro nejlepší anglickou skupinu, ale vyfoukli jim ji kluci z BULLET FOR MY VALENTINE. Ti získali i cenu pro nejlepší živou skupinu. “Nezískali jsme jen nejlepší album, ale je to krásné. Dohromady máme už šest Kerrang! Awards,“ jásal Matt Tuck. BULLET FOR MY VALENTINE svůj triumf kvalitně oslavili – už na červeném koberci si s klidem Angličana upíjeli z láhve jägermeistra.

Hvězdy i legendy
Cenu za inspiraci získali RAMMSTEIN. Do Londýna dorazil i Till Lindemann, ale médiím se věnovali pouze kytarista Richard Kruspe a bubeník Christoph Schneider. „Cítíme respekt, když nás pozvou na tyto akce, zejména když se jedná o ty, které podporují rockovou a metalovou hudbu,“ řekl nám Kruspe. Další hvězdou byl Vince Neil z MÖTLEY CRUE. Skupinu magazín uvedl do síně slávy. „Kerrang! byl úplně první časopis, který dal na titulní stránku moji fotku. Děkuji mu, že vždy podporoval MÖTLEY CRUE.“ Největší hvězdou v The Brewery byl Ronnie James Dio. Kerrang! Icon místo zesnulého rockera přezvala jeho žena Wendy. „Ronnie by byl hrdý,“ řekla třesoucím se hlasem. Na to všichni povstali a tleskali. To se zopakovalo i při odevzdávání ceny za službu metalu. Získal ji basák SLIPKNOT Paul Gray. „Chtěl se jen bavit s přáteli, hrát a mít z toho radost. Paul Gray znamenal pro SLIPKNOT mnoho, zaslouží si větší úctu, než jaká se mu dostala,“ řekl Corey Taylor.

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
10.07. Richie Kotzen
10.07. Ministry, 3 Teeth
10.07. Carach Angren, Wolfheart, Thy Antichrist, Nevalra
10.07. Haken
11.07. Masters of Rock
11.07. Fajtfest
11.07. Haken
12.07. Mighty Sounds
16.07. Rammstein
16.07. Philip H. Anselmo & The Illegals
A co FAKKER!?