Nový Spark
venku od 1. června
Vítězi Spark Fresh Blood 2015 se stávají...

Vítězi Spark Fresh Blood 2015 se stávají...

Loni v květnu rockový magazín Spark, Budweiser Budvar a Bandzone.cz odstartovali třetí ročník celoroční soutěže o nejlepší mladou kapelu – Spark Fresh Blood. Celkem se do Spark Fresh Blood 2015 přihlásilo 397 kapel z České republiky i ze Slovenska, z nichž porota tvořená redaktory Sparku a zástupci vítězů minulého ročníku (ASCENDANCY, F.O.B., CORPOSANT) vybrala užší finálovou třicítku. Z té následně vzešla finálová dvanáctka vybraná jednak porotou a také širokou hudební veřejností prostřednictvím aplikace KluBBy. V průběhu měsíců října a listopadu se těchto dvanáct finalistů představilo také na koncertních pódiích, a to v Českých Budějovicích, v Praze, v Liberci a v Brně, přičemž období svátků porotci využili k tomu, aby tvorbu finalistů naposledy zhodnotili a rozhodli o absolutních vítězích, kteří kromě podpory Sparku, společnosti Budweiser Budvar nebo možnosti zahrát si na jedné z pravidelných Spark Rock Party v pražském Hard Rock Café, získají také dary od společnosti Fermata, a.s., výrobce CD a DVD. Vítězné kapely rovněž vystoupí na finálovém večeru Spark Fresh Blood 2015, který se uskuteční v únoru.

Tak tedy, vítězi Spark Fresh Blood 2015 se stávají...

1) SIGNUM REGIS, power-heavy / Senec -

http://bandzone.cz/signumregis


„Melodický metal s neoklasickým nádechem a virtuózními kytarami,“ ze slovenského Sence začíná dobývat metalový svět. SIGNUM REGIS ovládli nejen Spark Fresh Blood 2015, ale aktuálně například i listopadové číslo německého magazínu Powermetal. A o tom, že k muzice přistupují správným způsobem, svědčí například i to, že na svou stranu dokázali získat rovněž ty redaktory - porotce Spark Fresh Blood, kteří nad melodiemi v metalu obvykle ohrnují nos, což se v konečném hodnocení ukázalo jako klíčové.


2) ERELEY, alternative-metal / Cheb -

http://bandzone.cz/ereley


Asi největší překvapení Spark Fresh Blood 2015. Chebští ERELEY se mezi finálovou dvanáctku dostali jen díky odstoupení slovenských DIVERGENCE, s touto „divokou kartou“ si však dokázali poradit náramně. Třebaže na přípravu na koncert v rámci Spark Fresh Blood 2015 neměli příliš času a třebaže šlo o jejich historicky teprve druhé vystoupení, předvedli velice solidní výkon. A když jsme se pak opakovaně zaposlouchali do jejich debutu „Katharsis“, bylo jasné, že tohle nejsou jen tak nějací náhradníci.


3) MISTY WAYS, gothic-metal / Brno -

http://bandzone.cz/mistyways


Šikovný brněnský kytarista Derias měl v užší třicítce Spark Fresh Blood 2015 rovnou dvojité zastoupení a bylo jasné, že jeho hlavní kapela, gotičtí MISTY WAYS budou patřit k jedněm z hlavních favoritů. Však mají v redakci Sparku hned několik zapálených obdivovatelů, které si získali svým debutem „Train of Lust“. Teď jen, abychom na další album nečekali tak dlouho...Pořadí na dalších místech:

4) EPONINE, rock-screamo / Brno - http://bandzone.cz/eponine
5 – 7) PORTA INFERI, metal-power / Nový Jičín - http://bandzone.cz/portainferi
5 – 7) SIGHTS, metalcore / Liberec – Praha - http://bandzone.cz/sights
5 – 7) YOUR LAST BREATH, post hardcore / Kostelec nad Orlicí - http://bandzone.cz/yourlastbreath
8) THE PANT, hard rock-metal / Břidličná - http://bandzone.cz/thepant
9) EMBRACE THE DARKNESS, melodic-death, Kuřim - http://bandzone.cz/embracethedarkness
10) TEZAURA, gothic-metal / Brno - http://bandzone.cz/bandtezaura
11) ASENTH, metal-alternative / Bratislava - http://bandzone.cz/asenth?at=news
12) NEUTRAL, power-speed / Uherské Hradiště - http://bandzone.cz/neutral

Děkujeme všem zúčastněným za samotnou účast i za předvedené výkony v rámci finálových koncertů, gratulujeme vítězům a držíme palce do dalšího působení na hudební scéně, se kterou to – jak ukázal i Spark Fresh Blood – není ani zdaleka tak marné, jak někteří zlí jazykové tvrdí! A v neposlední řadě i díky všem fanouškům, kteří jakýmkoliv způsobem rovněž projevili účast.

Vše o Spark Fresh Blood můžete i nadále sledovat na: http://www.spark-rockmagazine.cz/Spark+Fresh+Blood

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
12.06. LIVE STREAM EPICA
16.07. ANTHRAX - live stream
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace