Nový Spark
venku od 30. října
Vítězi Spark Fresh Blood 2015 se stávají...

Vítězi Spark Fresh Blood 2015 se stávají...

Loni v květnu rockový magazín Spark, Budweiser Budvar a Bandzone.cz odstartovali třetí ročník celoroční soutěže o nejlepší mladou kapelu – Spark Fresh Blood. Celkem se do Spark Fresh Blood 2015 přihlásilo 397 kapel z České republiky i ze Slovenska, z nichž porota tvořená redaktory Sparku a zástupci vítězů minulého ročníku (ASCENDANCY, F.O.B., CORPOSANT) vybrala užší finálovou třicítku. Z té následně vzešla finálová dvanáctka vybraná jednak porotou a také širokou hudební veřejností prostřednictvím aplikace KluBBy. V průběhu měsíců října a listopadu se těchto dvanáct finalistů představilo také na koncertních pódiích, a to v Českých Budějovicích, v Praze, v Liberci a v Brně, přičemž období svátků porotci využili k tomu, aby tvorbu finalistů naposledy zhodnotili a rozhodli o absolutních vítězích, kteří kromě podpory Sparku, společnosti Budweiser Budvar nebo možnosti zahrát si na jedné z pravidelných Spark Rock Party v pražském Hard Rock Café, získají také dary od společnosti Fermata, a.s., výrobce CD a DVD. Vítězné kapely rovněž vystoupí na finálovém večeru Spark Fresh Blood 2015, který se uskuteční v únoru.

Tak tedy, vítězi Spark Fresh Blood 2015 se stávají...

1) SIGNUM REGIS, power-heavy / Senec -

http://bandzone.cz/signumregis


„Melodický metal s neoklasickým nádechem a virtuózními kytarami,“ ze slovenského Sence začíná dobývat metalový svět. SIGNUM REGIS ovládli nejen Spark Fresh Blood 2015, ale aktuálně například i listopadové číslo německého magazínu Powermetal. A o tom, že k muzice přistupují správným způsobem, svědčí například i to, že na svou stranu dokázali získat rovněž ty redaktory - porotce Spark Fresh Blood, kteří nad melodiemi v metalu obvykle ohrnují nos, což se v konečném hodnocení ukázalo jako klíčové.


2) ERELEY, alternative-metal / Cheb -

http://bandzone.cz/ereley


Asi největší překvapení Spark Fresh Blood 2015. Chebští ERELEY se mezi finálovou dvanáctku dostali jen díky odstoupení slovenských DIVERGENCE, s touto „divokou kartou“ si však dokázali poradit náramně. Třebaže na přípravu na koncert v rámci Spark Fresh Blood 2015 neměli příliš času a třebaže šlo o jejich historicky teprve druhé vystoupení, předvedli velice solidní výkon. A když jsme se pak opakovaně zaposlouchali do jejich debutu „Katharsis“, bylo jasné, že tohle nejsou jen tak nějací náhradníci.


3) MISTY WAYS, gothic-metal / Brno -

http://bandzone.cz/mistyways


Šikovný brněnský kytarista Derias měl v užší třicítce Spark Fresh Blood 2015 rovnou dvojité zastoupení a bylo jasné, že jeho hlavní kapela, gotičtí MISTY WAYS budou patřit k jedněm z hlavních favoritů. Však mají v redakci Sparku hned několik zapálených obdivovatelů, které si získali svým debutem „Train of Lust“. Teď jen, abychom na další album nečekali tak dlouho...Pořadí na dalších místech:

4) EPONINE, rock-screamo / Brno - http://bandzone.cz/eponine
5 – 7) PORTA INFERI, metal-power / Nový Jičín - http://bandzone.cz/portainferi
5 – 7) SIGHTS, metalcore / Liberec – Praha - http://bandzone.cz/sights
5 – 7) YOUR LAST BREATH, post hardcore / Kostelec nad Orlicí - http://bandzone.cz/yourlastbreath
8) THE PANT, hard rock-metal / Břidličná - http://bandzone.cz/thepant
9) EMBRACE THE DARKNESS, melodic-death, Kuřim - http://bandzone.cz/embracethedarkness
10) TEZAURA, gothic-metal / Brno - http://bandzone.cz/bandtezaura
11) ASENTH, metal-alternative / Bratislava - http://bandzone.cz/asenth?at=news
12) NEUTRAL, power-speed / Uherské Hradiště - http://bandzone.cz/neutral

Děkujeme všem zúčastněným za samotnou účast i za předvedené výkony v rámci finálových koncertů, gratulujeme vítězům a držíme palce do dalšího působení na hudební scéně, se kterou to – jak ukázal i Spark Fresh Blood – není ani zdaleka tak marné, jak někteří zlí jazykové tvrdí! A v neposlední řadě i díky všem fanouškům, kteří jakýmkoliv způsobem rovněž projevili účast.

Vše o Spark Fresh Blood můžete i nadále sledovat na: http://www.spark-rockmagazine.cz/Spark+Fresh+Blood

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
21.03. CULT OF FIRE, MALOKARPATAN
21.03. THE PICTUREBOOKS
22.03. LORDI
02.05. VISIONS OF ATLANTIS, EDENBRIDGE, SCARLET AURA, LEECHER
09.05. MACHINE HEAD
05.06. METALFEST OPEN AIR
16.06. SYSTEM OF A DOWN, EGO KILL TALENT
A co FAKKER!?