Nový Spark
venku od 1. března
Vlasta Henych (TÖRR): „Vlastní alba po delší době poslouchám už jako cizí kapelu.“

Vlasta Henych (TÖRR): „Vlastní alba po delší době poslouchám už jako cizí kapelu.“

V aktuálním Sparku vám přinášíme poměrně obsáhlé Klenoty albových archivů, v nichž jsme si o něco důkladněji posvítili na jeden z památných záseků domácí extrémní scény, a to třetí album TÖRR „Chcípni o kus dál“. Od jeho vydání letos uplynulo přesně třicet let, což byla příležitost vydat ho v reedici a vyzpovídat vrchního bassmasturbátora Vlastu Henycha.

Řeč přišla na tiskové chyby u původního obalu, nahrávání u Radima Pařízka v Citronu, pěvecké schopnosti Šakala a Marťana, ale taky na to, kdy sám Vlasta desku slyšel naposledy.

Reedici „Chcípni o kus dál“ i nový Spark seženeš na Sparkshopu

„Svoje desky poslouchám jen asi půl roku po vydání. Před albem i během natáčení se nevěnuji ničemu jinému a zabývám se tím od rána do večera. Po vydání sleduji reakce. Hledám chyby, ale i to, co se povedlo. Toho alba jsem půl roku tak plný, ze ho pak nemusím slyšet třeba dvacet let. Což je i případ ,Chcípni o kus dál‘,“ říká Vlasta Henych.

„Když slyším album po takové době, už mám odstup a poslouchám to jako cizí kapelu, aniž bych si uvědomoval, že to je moje práce. Zvukové chyby s tím, že to nešlo tenkrát lépe, slyším a toleruji. Teď jsem si ho poslechnout musel, protože jsem schvaloval mastering. ,Chcípni o kus dál‘ je dobrá deska, a dokáže mě i dnes překvapit, co z nás kdysi vypadlo a v jaké jsme byli formě.“

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
25.03. CANNIBAL CORPSE, DARK FUNERAL, INGESTED, STORMRULER
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace