Nový Spark
venku od 1. dubna
XPlaylist: hudba týdne od 30. 5. do 5. 6. 2016

XPlaylist: hudba týdne od 30. 5. do 5. 6. 2016

Červnové večerní hřmění - ryb, raků a nových desek na XPlaylistu nadělení. Krist Novoselic a dalších pět hráčů na basovou kytaru se vystřídalo na albu Basses Loaded od pionýrů sludge metalu Melvins. To Dave Grohl se na ně vykašlal!

Indiepopové trio Fear of Men zapůsobilo už svým debutem Loom a novinka Fall Forever je další skok vpřed. Atmosférická, jemně vytesanými tóny plná deska ozdobená frontmankou Jessicou Weiss vychází 6. června. The Kills zahrají 7. srpna v Roxy a spoustu slov si o nich můžete přečíst ve Full Moonu #60. Mimo jiné i recenze na novinku Ash & Ice, dlouho očekávanou nástupkyni Blood Pressures. Prodleva byla způsobena pěti operacemi ruky Jamieho Hince, který se po nich musel začít znovu učit hrát na kytaru a stále má problém se zdeformovaným prstem. Během rekonvalescence ale podnikl cestu Ruskem Transsibiřskou magistrálou a načerpal tak spoustu inspirace pro novou hudbu. Alison Mosshart zatím doma v Nashvillu psala své poeticky upřímné texty a natočila novou desku s The Dead Weather.


Les Claypool si nedá pokoj a tentokrát si do své říše plné šílených basů přizval Seana Lennona - projekt The Claypool Lennon Delirium se ohlašuje s deskou Monolith of Phobos. Potkali se na túře svých domovských kapel Primus a The Ghost of a Saber Tooth Tiger. Les se o Seanovi vyjádřil jako o hudebním mutantovi podle jeho gusta, který nezapřel genetiku a má v sobě šílený guláš, zn. citlivost otce s abstraktní perspektivou a jedinečným přístupem matky.

Další hvězdná sestava se sešla v kapele Minor Victories. Postavičky z Mogwai, Editors a Slowdive debutují s bezejmennou deskou a první ochutnávkou je video A Hundred Ropes. Často-li se v červnu hrom ozývá, kalné léto potom přicházívá.


Alba na týden 30. 5. - 5. 6. 2016


Ashbringer – Yūgen
Candlemass - Death Thy Lover
Cat´s Eyes - Treasure House
Fear of Men - Fall Forever
Hotel Books - Run Wild, Stay Alive
If These Trees Could Talk - The Bones of a Dying World
James Cole - Orfeus
Joshua Winstead - MMXX
Ladyhawke - Wild Things
Melvins - Basses Loades
Minor Victories - Minor Victories
Mourn - Ha, Ha, He.
Panychida - Haereticalia - The Night Battles
Paul Simon - Stranger to Stranger
Steve Gunn - Eyes on the Line
Tegan and Sara - Love You to Death
The Claypool Lennon Delirium - Monolith of Phobos
The Kills - Ash & Ice
Whitney - Light Upon the Lake

Další aktuální desky a tisíce dalších čekají na vaše hodnocení a komentáře na hudební databázi XPlaylist, dle hesla Fanoušci sobě.

www.xplaylist.cz

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
16.04. 1914
18.04. IGORR, AUTHOR & PUNISHER, OTTO VON SCHIRACH
20.04. VAN DER GRAAF GENERATOR
25.04. JOE LYNN TURNER
01.05. MAGNUM
02.05. VISIONS OF ATLANTIS, EDENBRIDGE, SCARLET AURA, LEECHER
03.05. RED
05.05. YES
06.05. JOE SATRIANI
07.05. DOOL
A co FAKKER!?