Nový Spark
venku od 1. prosince
Zemřel autor ikonického obalu rockové historie: „Appetite for Destruction“

Zemřel autor ikonického obalu rockové historie: „Appetite for Destruction“

Zemřel Billy White Jr. – muž, jehož jméno je asi povědomé málokomu, jeho nejslavnější umělecké dílo však znají i průměrné zákaznice obchodů H&M. Ještě než se dostal na levný textil, ozdobil ikonický kříž s lebkami jedno z nejprodávanějších alb rockové historie: „Appetite for Destruction“ (1987) od GUNS N´ ROSES. O smrti dlouholetého kamaráda na svém Instagramu informoval kytarista Slash.

Keltský kříž s lebkovými podobiznami členů kapely původně vznikl jako návrh tetování pro zpěváka Axla Rose, kterého zaujala Whiteova originální výmalba pokoje jeho bratance, s níž se Rose znal prvně. Když vydavatelství následně po vydání prvního nákladu odmítlo původní přebal alba s vyobrazením znásilnění robotem, který prý měl negativní vliv na prodejnost, sáhli GUNS N´ ROSES po méně kontroverzním motivu kříže s lebkami.

GUNS N´ ROSES na Sparkshopu

„Ty lebky a kříž byly Axlovým nápadem, zbytek už byl na mně. Vzor v kříži je odkazem na THIN LIZZY, které jsme s Axlem oba zbožňovali,“ přiblížil v jednom z pozdějších rozhovorů White, který se inspiroval přebalem sedmého alba irských rockerů „Johnny the Fox“ (1976).

Původní Whiteova skica byla v roce 2009 vydražena na benefiční aukci při ceremoniálu předávání cen Grammy za 6200 dolarů.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
16.12. HARLEJ
19.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
20.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
21.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
22.12. HARLEJ
23.12. TYRŠOVA SPOLEČNOST, SEPTUM ŠEJDREM, FKLETZI
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace