Nový Spark
venku od 1. března
Zemřel ikonický chraplák NAZARETH, Dan McCafferty

Zemřel ikonický chraplák NAZARETH, Dan McCafferty

Smutná zpráva se rozhostila světem rockové muziky… Ve věku 76 let zemřel Dan McCafferty, jeden z nejvýraznějších hlasů rockové historie, po dobu 45 let frontman NAZARETH.

„Tohle je to nejsmutnější oznámení, jaké jsem kdy musel napsat. Maryann s rodinou přišli o milujícího manžela a otce, já o nejlepšího přítele a svět o jednoho z nejskvělejších zpěváků všech dob,“ napsal na sociální sítě kapely baskytarista Pete Agnew.

NAZARETH na Sparkshopu

McCaffertyho pronikavý chraplák byl až do roku 2013 neodmyslitelnou součástí projevu NAZARETH. Tehdy však dobrovolně z kapely ze zdravotních důvodů odstoupil a ta od té doby pokračuje s novým zpěvákem Carlem Sentancem. „Mohl bych dál nahrávat alba, ale hodinu a třičtvrtě zpívat na koncertech a chtít za to po lidech peníze, to už nezvládnu. A pokud člověk nezvládne dělat svou práci, neměl by ji dělat vůbec. Na to jsou NAZARETH příliš důležití,“ zdůvodňoval tehdy.

NAZARETH se Sentancem od té doby vydali dvě řadová alba, „Surviving the Law“ je venku od letošního dubna. Sám McCafferty po odchodu z kapely doplnil sólovou diskografii o třetí počin „Last Testament“ vydaný v roce 2019.

Připomeňme, že v červenci zemřel další ze zásadních členů NAZARETH, bývalý kytarista Manny Charlton. Bylo mu 80 let.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
20.05. UNCLE ACID & THE DEADBEATS, BLOOD CEREMONY, GAUPA
24.05. ROGER WATERS
30.05. IRON MADEN
31.05. IRON MAIDEN
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace