Nový Spark
venku od 2. května
Zemřel proslulý vokální kouč Ron Anderson

Zemřel proslulý vokální kouč Ron Anderson

V neděli 19. prosince ve věku 75 let zemřel Ron Anderson. Jeden z nejproslulejších vokálních koučů, se kterým o svůj hlas pečovaly pěvecké hvězdy napříč žánry. Z toho rockového například Axl Rose z GUNS N´ ROSES, Tom Keifer z CINDERELLY, Myles Kennedy z ALTER BRIDGE, Matt Heafy z TRIVIUM, Chris Cornell ze SOUNDGARDEN, M. Shadows z AVENGED SEVENFOLD nebo dokonce Ozzy Osbourne. Ze sféry popu mu mohou děkovat takové osobnosti jako jsou Adele, Janet Jackson nebo Seal.

„Znal jsem Rona pětatřicet let. Kdykoliv jsem potřeboval, vždycky tu pro mě byl, vždycky dokázal poradit. Říct, že Ron rozuměl svému řemeslu je těžké podcenění. Ať už je božský sbor tam nahoře jakkoliv dobrý, jsem si jistý, že Ron ho udělá ještě mnohem lepším,“ vzdal svému učiteli čest Axl Rose.

Anderson se už jako dítě objevil v rozhlase a vystupoval ve sborech, kde si však poškodil hlas natolik, že měl od lékařů nakázáno osm měsíců ani nemluvit. V dospělosti se věnoval opernímu zpěvu a také se začal zajímat o hlasové techniky. Za renomovaného odborníka platil už v sedmdesátých letech, přičemž pomoc u něj nehledaly jen hvězdy ze světa hudebního showbusinessu, ale i ty hollywoodské. S přípravou pro jejich filmové role pomáhal například Bradu Pittovi, Tomu Cruiseovi nebo Demi Moore.

Připomeňme, že Spark měl příležitost si s Ronem Andersonem popovídat před pěti lety – rozhovor najdete v listopadovém čísle z roku 2016 (s IN FLAMES na titulní straně).

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
22.05. YES
23.05. TOOL
26.05. DREAM THEATER, DEVIN TOWNSEND
26.05. SCORPIONS
26.05. MARDUK
27.05. MARDUK
27.05. KORN
28.05. MARDUK
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace