Nový Spark
venku od 29. března
Zrada, souboj, šlechtici – podívejte se na nový klip ALMANAC z Holešova

Zrada, souboj, šlechtici – podívejte se na nový klip ALMANAC z Holešova

Nová kapela Victora Smolskiho, ALMANAC, se chystá na vydání svého druhého alba s názvem „Kingslayer“, které má vyjít 24. listopadu. Singl „Losing My Mind“ se dočkal klipového zpracování, které se točilo s českými filmaři na zámku v Holešově ve Zlínském kraji.

„Tato píseň je novou kapitolou pro ALMANAC. Je to směsice různých vokálních stylů, různě laděných kytar a síly orchestru s chytlavými melodiemi. Zkoušet nové věci při produkci nových písní byla velká zábava,“ říká hlavní skladatel Victor Smolski.

Scenárista a režisér Marek Dobeš (scénář Kajínek, režie Choking Hazard) o natáčení říká: „Vždycky je důležité poznat členy skupiny co nejlépe ještě před samotným natáčením. S Victorem Smolskim spolupracujeme už od doby, kdy se podílel na tvorbě skupiny RAGE. Natáčeli jsme jejich videoklip s názvem „21“ a měli jsme se možnost dokonale poznat i při další spolupráci. Vzniklo mezi námi pracovní pouto, Victor mi důvěřuje, ví, že pro něj budu krvácet z dásní, a ještě mi to bude činit potěšení. Vztah podobný tomu, který máme s Izzim z Dogy. Izziho můžu pověsit za koule z kaštanu a on se tam bude houpat celý den s vědomím, že klipu to pomůže. Což jsem ostatně udělal při spolupráci nad jeho peckou „Geny“.“

„Když jsem na zimním Masters of Rock dostal na starost představit ALMANAC krátkým promo dokumentem pořízeným v průběhu jednoho z jejich prvních zahraničních koncertů, seznámil jsem se i s jednotlivými zpěváky. Už tehdy mi došlo, že jde o osobnosti, které mohu ve videoklipu ukázat nejen jako muzikanty, ale i jako herce. To není tak obvyklé, jak by se zdálo. Dramatickou roli nezvládne odehrát každý a kdykoli stavíte na členech skupiny děj, riskujete. Jsem rád, že jsem se rozhodl tuto hozenou rukavici zvednout. Všichni čtyři se pro kameru narodili.“


Pavel Plch, který hraje roli podvedeného manžela zároveň stojí za choreografií soubojových scén. „V minulosti jsem pracoval například s NIGHTWISH a jejich klipu ‚Sleeping Sun‘ a nyní jsem mohl plně využít svých zkušeností u ALMANAC. Byl jsem překvapený, že kameraman použil širokoúhlou čočku, které jsme museli přizpůsobit celý koncept duelu. Výsledek však stojí za to. ALMANAC patří mezi mých top 5 projektů, na kterých jsem dělal jakožto choreograf. A to se nám během natáčení zlomil kord přímo v mé ruce,“ říká Plch.


Nový Spark
venku od 29. března
Kalendář akcí
09.05. Brujeria, Venomous Concept, Aggression, Sangre
10.05. The Word Alive, Make Them Suffer, Of Virtue, Aviana
10.05. Brujeria, Venomous Concept, Aggression, Sangre
11.05. Swallow the Sun, Oceans of Slumber, Aeonian Sorrow
15.05. Accept and The Orchestra Of Death
18.05. Rings of Saturn, Necrogoblikon, Mental Cruelty, Left To The Wolves, Harbinger
18.05. Cryptopsy
19.05. I am morbid, Atrocity, Sadist
21.05. Rings of Saturn, Necrogoblikon, Mental Cruelty, Left To The Wolves, Harbinger
26.05. Svartidaudi, Saturnalia Temple Almyrkvi
A co FAKKER!?