Nový Spark
venku od 31. července
Zveme vás na nový festival Made of Metal

Zveme vás na nový festival Made of Metal

Zveme vás na největší metalovou akci na jihu Moravy a jednu z největších metalových akcí v České republice. MADE OF METAL je třídenní open-air festival, který na dvou pódiích přinese více než 50 kapel tohoto tvrdého stylu.

Historie organizačního týmu festivalu sahá až do roku 1999, kdy byla založena mediální společnost REGION plus s.r.o., která poté působí v oblasti pořádání eventů, mediálních kampaní a v oblasti vydávání periodického tisku (s vlastním periodikem o nákladu více než 10.000 výtisků). V portfoliu společnosti se záhy objevily jak akce pro stovky lidí (například módní přehlídky, soutěže krásy, koncerty, sportovní akce, apod.), tak i akce pro několikatisícové návštěvy (například pravidelné akce na brněnském výstavišti). V roce 2010 se tento tým spojil s týmem mladých pořadatelů rockových a metalových akcí a uspořádal první ročník metalového jednodenního festivalu Slovácké rockování. Tato akce zaplnila prostor areálu (pro cca 500 diváků) a bylo tedy rozhodnuto vyhledat adekvátní areál pro větší akci. Po této úspěšné premiéře zůstala část týmu v Hodoníně, aby - pochopitelně kromě jiných aktivit - ve spolupráci s místní radnicí a Agenturou na podporu pondikání Hodonín vyhledala vhodný prostor pro plánované uspořádání velkého mezinárodního metalového festivalu. Další část týmu sbírala zkušenosti při pořádání velkých festivalů v České republice i zahraničí.

V roce 2013 byl jako poslední etapa příprav na Made of Metal uspořádán festival Slovácké rockování 2013, který měl vychytat poslední chyby a otestovat technickou připravenost areálu. Tým tentokrát vzal na sebe veškerou činnost - včetně cateringu - aby získal veškerá přesná dostupná data pro stanovování rozpočtu na příští rok. Kapacita tohoto festivalu musel být ovšem z těchto důvodů omezena, nicméně opět byla i navzdory špatnému počasí naplněna. Na tomto festivalu byly tedy vyzkoušeny organizační postupy a také tým spolupracovníků pro Made of Metal 2014. Téměř tříleté přípravy se vyplatily a organizace festivalu v novém areálu byla vysoce hodnocena jak diváky, tak i vystupujícími.

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
18.08. Metallica, Ghost, Bokassa
20.08. The Offspring
21.08. The Offspring
03.09. Helmet
04.09. Glen Hughes
04.09. Evanescence
05.09. Evanescence
14.09. Kafest
18.09. Dead Letter Circus, Siamese, Daze Of June
21.09. Overkill, Flotsam & Jetsam
A co FAKKER!?