Nový Spark
venku od 31. května
„Ressurection“ MICHAELA SCHENKERA vyjde začátkem března

„Ressurection“ MICHAELA SCHENKERA vyjde začátkem března

Německý kytarista Michael Schenker dokončil jedinečný projekt. MICHAEL SCHENKER FEST je společným představením nejzásadnějších zpěváků jeho kariéry. Gary Barden, Graham Bonnet, Robin McAuley a Doogie White – ti všichni mu pomohli dát dohromady počin s názvem „Resurrection“, který vychází 2. března.

Původní Schenkerův záměr přitom nijak speciální nebyl a očekávalo se, že také jeho další album vyjde pod hlavičkou MICHAEL SCHENKER’S TEMPLE OF ROCK, pod kterou pracoval uplynulých sedm let. Spolupráce s dlouholetým kolegou Michaelem Vossem však vyústila v jedinečné propojení. „Když mi Michael představil své nápady na texty a pěvecké linky, okamžitě mě napadlo, že by se do toho měli zapojit všichni čtyři zpěváci. Výsledek je fascinující,“ říká Schenker.


Pro „Resurrection“ přichystal tucet nových songů, přičemž hned ve dvou z nich se prolínají hlasy všech čtyř vokalistů. „Je zajímavé, jak se ve své různosti doplňují,“ popisuje spolupráci se „čtyřmi pěveckými mušketýry“ Schenker a odkázat může na loňský živák „Michael Schenker Fest – Live Tokyo International Forum Hall A“, kdy myšlenku využití všech hlasů, které ho v průběhu kariéry doprovodily, odzkoušel nejdřív koncertně. „Ono je to vidět už na tom DVD, ale měl jsem i během nahrávání pocit, jako by spolu zpívali odjakživa.“


Nejsou to však jen pěvečtí hosté, kdo dělá „Resurrection“ v Schenkerově bohaté kariéře výjimečným počinem. Jako host se na něm totiž objeví taky Kirk Hammett z METALLIKY. „Kirk je můj fanda. Peter Mensch, který kdysi METALLICE dělal manažera, mi dokonce jednou říkal, že jsem takový Kirkův Santa. I když, zjistil jsem to až docela pozdě. Nakonec to spískal moderátor Eddie Trunk, který nám zorganizoval společný rozhovor v rádiu a jam, od čehož se to dále odvíjelo. Spřátelili jsme se, a když jsem se ho zeptal, jestli by si na ,Resurrection‘ nechtěl zahrát, s radostí souhlasil. Jeho management dokonce Michaelovi zaplatil letenku na Havaj, protože Kirk chtěl nahrávat ve svém vlastním studiu,“ popisuje vznik nečekané spolupráce Schenker.


Nepochybně se tak máme nač těšit! „Celé to působí jako oslava života a kariéry všech zúčastněných. Proto to nejlepší, co jsem mohl v této fázi své kariéry udělat, bylo pozvat si Garyho, Grahama, Robina i Doogie na jedno album!“

Nový Spark
venku od 31. května
Kalendář akcí
25.06. Mystic Fest
25.06. Phil Collins
25.06. Slayer
26.06. Mark Knopfler
26.06. Possessed, Nahum
27.06. Trivium, Hatebreed
28.06. Full Force
29.06. Melvins
30.06. Kenny Wayne Shepherd Band
30.06. Ministry
A co FAKKER!?