Nový Spark
venku od 2. dubna
5 alb uplynulého týdne, která vám nesmí ujít, včetně novinky úspěšných účastníků Spark Fresh Blood

5 alb uplynulého týdne, která vám nesmí ujít, včetně novinky úspěšných účastníků Spark Fresh Blood

INHUMAN CONDITION – „Fearsick“
Znalci deathmetalového žánru jistě vědí, že „Inhuman Condition“ je název minialba vydaného v roce 1992 ikonickými MASSACRE. A ti, kteří sledují aktuální dění, si jistě všimli, že loni pod stejným názvem debutovala trojice bývalých členů MASSACRE, a na albu „Rat°God“ se neuvedla vůbec špatně. Tím nejzkušenějším jest baskytarista Terry Butler, kytarista Taylor Nordberg a zpěvák/bubeník Jeramie Kling byli krátce součástí až jedné z nedávné verzí často rotující sestavy. Na druhém počinu INHUMAN CONDITION trio ukazuje, že smrtonosný žánr má v malíku.


JEFF BECK, JOHNNY DEPP – „18“
Jeff Beck s Johnnym Deppem před pár dny vystoupili v Praze, kam přivezli aktuální výsledek svého společného tvůrčího snažení, album „18“. Byť označení „svého“ není zcela přesné. Kolekci třinácti skladeb totiž tvoří jen dvě autorské věci, napsané Deppem, a jedenáct cover verzí – od Johnna Lennona, přes VELVET UNDERGROUND až po KILLING JOKE. „Osmnáct se jmenuje proto, jelikož jsme při práci na skladbách žertovali, že si připadáme, jako by nám opět bylo osmnáct,“ dodává na vysvětlenou hudebně věčně zvídavý veterán Beck. A ač Deppův hlasový rozsah není tak ohebný jako Beckova kytara, je třeba mu přiznat, že na album krom některých kytar nahrál baskytaru a bicí.

Spolupráci Jeffa Becka s Johnnym Deppem najdeš i na SparkshopuMANTAR – „Pain Is Forever and This Is The End“
Německé duo MANTAR si nás v redakci Sparku získalo svým čtyři roky starým počinem „The Modern Art of Setting Ablaze“. Nepočítaje v mezičase vydané překvapivé album grungeových coverů „Grungetown Hooligans II“, teď na něj navazuje obdobně beznadějně nazvanou novinkou „Pain Is Forever and This Is the End“. Poslechnete-li si například klipovou „Hang ´Em Low (So the Rats Can Get ´Em)“, můžete v projevu zpívajícího kytaristy Hanna skutečně stopy grunge slyšet, MANTAR však excelují především svým nihilisticky syrovým – a surovým – podáním, kterým i na novince odzbrojují.

Nové MANTAR najdeš i na SparkshopuNEUROTIC MACHINERY – „A Loathsome Aberration“
Tachovští NEUROTIC MACHINERY před dvěma roky obsadili stříbrnou pozici v soutěži Spark Fresh Blood, tehdy s čerstvě vydaným albem „Nocturnal Misery“, o němž hovořili coby o nejtemnějším počinu své kariéry. Nyní tihle neustále vpřed svůj zvuk posouvající metalisté přicházejí s počinem číslo šest, který načne groove jako od GOJIRY, aby vás následně provedli všemi možnými zákoutími metalového extrému, v němž se najde prostor pro ženský hlas i pro saxofon.


SINNER – „Brotherhood“
V tempu, jakým je Mat Sinner navyklý vydávat alba, se občas vytrácí kvalita. To aktuální, vydané pod hlavičkou SINNER, se ale dle Honzy Kozáka povedlo. „Kladem nejnovější etapy SINNER zůstává skutečnost, že kapela zjevně táhne za jeden provaz, lehké excesy z dávné i nedávné minulosti jsou zapomenuty, a proto i ,Brotherhood‘ působí nesmírně kompaktně a mezi skladbami lze snadno sledovat pomyslnou červenou nitku,“ píše ve své pětihvězdičkové recenzi v červencovém čísle.

Nové SINNER můžeš pořídit na Sparkshopu klidně na vinylu


Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
10.08. PIXIES
15.08. ROCK CASTLE
03.10. VOYAGER
12.10. KISSIN'DYNAMITE
24.10. WITHIN TEMPTATION
25.10. ARCH ENEMY, IN FLAMES
26.10. POWERWOLF, HAMMERFALL, WIND ROSE
02.11. GUANO APES
14.11. BETH HART
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace