Nový Spark
venku od 2. května
AC/DC najali pro své festivalové vystoupení nového bubeníka. Kde je Phil Rudd?

AC/DC najali pro své festivalové vystoupení nového bubeníka. Kde je Phil Rudd?

Australské ikony rocku vystoupí poprvé od roku 2016 naživo. Stane se tak na kalifornském festivalu Power Trip, který se uskuteční 6.-8. října. Za bicí soupravu usedne Matt Laug. Absence dlouholetého bubeníka Phila Rudda zatím nijak vysvětlena nebyla.

AC/DC sdíleli na sociálních sítích krátký zvukový úryvek ze zkoušky a oznámili, že baskytarista Cliff Williams se pro vystoupení na Power Tripu navrací z důchodového odpočinku, a bicí soupravu obstará Matt Laug. 55letý zkušený americký bubeník hrál například s Alice Cooperem, Alanis Morissette či se SLASH’S SNAKEPIT. AC/DC ve svém oznámení nenabídli žádné vysvětlení pro nepřítomnost dlouholetého bubeníka kapely Phila Rudda, který se k AC/DC vrátil, abys nimi společně nahrál comebackové album „Power Up“, které vyšlo v listopadu 2020.

AC/DC na Sparkshopu

Rudd byl z AC/DC vyloučen, když byl v roce 2015 novozélandským soudem odsouzen k osmi měsícům domácího vězení poté, co se přiznal k obviněním z vyhrožování zabitím a držení drog. Na turné kapely Rock Or Bust ho nahradil Chris Slade, který byl v letech 1989 až 1994 stálým členem AC/DC a hrál na albu „The Razor's Edge“.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace