Nový Spark
venku od 3. ledna
ANARCHIA: Soudný den znamená osudový den

ANARCHIA: Soudný den znamená osudový den

Pouhý rok a půl existence stačil turnovské kapele ANARCHIA k tomu, aby nahrála a posléze vydala debutové album „Soudný den“. Pokřtila ho jedenáctý den jedenáctého měsíce minulého roku a zdá se, že její záměr plní svůj účel.

„Šlo nám o to, abychom měli co nabídnout nejenom fanouškům, ale i pořadatelům hudebních akcí a festivalů. V dnešní době se koncerty méně známým kapelám našeho typu shánějí dosti obtížně a my potřebovali mít v ruce materiál, kterým se budeme moci prezentovat. Natočili jsme cédéčko a musím říct, že ohlasy na ně jsou zatím velmi dobré a doufejme, že do budoucna nám pomůže více se prosadit,“ pochvaluje si kytarista David Koreček.

Hudebně se kapela pohybuje v oblasti mísení metalu a rocku, texty na desce jsou různorodé. „Některé se týkají mýtických témat a postav, jiné zase různých mezilidských vztahů a věcí z běžného života. Název alba je spojen jak s písničkou Terminátor, tak s naším pocitem, že den vydání byl nejen pro naši kapelu svým způsobem osudový,“ vysvětluje David.

Dodal, že název skupiny se na první pohled váže spíše k punku, nicméně kapela si ho zvolila právě proto, že působí kontrastně. V sestavě kapely jsou zpěvák Daniel Pelant, kytarista David Koreček, baskytarista Jan Kudrnáč a bubeník Vojtěch Urban.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
22.01. PERSISTENCE TOUR
26.01. SABATON, APOCALYPTICA, AMARANTHE
27.01. THE HU
28.01. DARKEST HOUR, FALLUJAH, BLOODLET, UNE MISERE, LOWEST CREATURE
30.01. URIAH HEEP
31.01. URIAH HEEP
01.02. URIAH HEEP
01.02. IMMINENCE
01.02. DISILUSSION, VOTCHI
02.02. EQUILIBRIUM, LORD OF THE LOST, NAILED TO OBSCURITY
A co FAKKER!?