Nový Spark
venku od 1. července
ARAKAIN oslaví 40. výročí na festivalu Benátská! s Impulsem

ARAKAIN oslaví 40. výročí na festivalu Benátská! s Impulsem

Po dvou letech nucené pauzy se v plné síle vrací liberecký festival Benátská! s Impulsem, který příští rok bude sázet na prověřené hvězdy tuzemské hudby, a zároveň oslaví významná jubilea největších legend československé rockové muziky. Kulatiny oslaví mimo jiné ARAKAIN, OLYMPIC i jeho frontman Petr Janda.

„Čtvrtek, první festivalový den, nabídne společnou festivalovou oslavu šedesátin české rockové legendy skupiny OLYMPIC a čtyřicátin metalové kapely ARAKAIN. Věříme, že příští rok zaznamenáme čtvrteční návštěvnický rekord zvlášť, když Petr Janda bude v roce 2022 slavit své osmdesátiny,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez.

„S Petrem Jandou i kluky z ARAKAINU nás pojí mnohaleté přátelské vztahy a potkáváme se i při společném hraní na festivalech. Právě při návštěvě Petra v mojí advokátní kanceláři nás napadla myšlenka na oslavení společné stovky těchto velikánů na našem festivalu. A Jirka Urban z ARAKAINU s tím hned souhlasil. Bude to naprosto unikátní událost, která se již nebude nikde opakovat,“ vysvětluje spolumajitel festivalu a frontman skupiny DOCTOR P.P. Petr Pečený.

„Tak to je trefa. To by mě ani ve snu nenapadlo, že si oslaví OLYMPIC výročí s ARAKAINEM. Fakt se na to upřímně těším. ARAKAIN je naše velmi spřízněná kapela a mě o to víc těší, že když jsem ji poprvé v roce 1989 nahrával, tak jsem jim předpovídal dlouhou životnost,“ říká frontman kapely OLYMPIC Petr Janda.

„Když jsme v minulém století jako mladí nadšenci začínali s naším žánrem, říkali jsme si, že bychom chtěli aspoň zanechat stopu v paměti příznivců rockové muziky a ke stálicím, jako je zrovna OLYMPIC, jsme vzhlíželi s respektem. Postupem času jsme natočili na dvacet desek, z nichž takřka polovinu jsme nahráli ve studiu Propast u Petra Jandy. Během nahrávání se z nás stali dobří přátelé a kolegové. Bude nám velkou ctí doplnit jejich neuvěřitelnou a úctyhodnou životní číslovku tou naší, která se v příštím roce také nebezpečně zakulatí. Společně tak naše kapely dají dohromady ‚jedno století rocku‘. Budeme se moc na to těšit a věříme, že si fanoušci přijdou slavnostní večer na Benátský užít s námi,“ říká frontman skupiny ARAKAIN Jiří Urban.

Na festivalu se také představí další kapely jako ŠKWOR, TRAKTOR, VYPSANÁ FIXA nebo písničkář POKÁČ. Další kapely budou organizátoři postupně potvrzovat a uveřejňovat.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace