Nový Spark
venku od 1. září
ARAKAIN oslaví 40. výročí na festivalu Benátská! s Impulsem

ARAKAIN oslaví 40. výročí na festivalu Benátská! s Impulsem

Po dvou letech nucené pauzy se v plné síle vrací liberecký festival Benátská! s Impulsem, který příští rok bude sázet na prověřené hvězdy tuzemské hudby, a zároveň oslaví významná jubilea největších legend československé rockové muziky. Kulatiny oslaví mimo jiné ARAKAIN, OLYMPIC i jeho frontman Petr Janda.

„Čtvrtek, první festivalový den, nabídne společnou festivalovou oslavu šedesátin české rockové legendy skupiny OLYMPIC a čtyřicátin metalové kapely ARAKAIN. Věříme, že příští rok zaznamenáme čtvrteční návštěvnický rekord zvlášť, když Petr Janda bude v roce 2022 slavit své osmdesátiny,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez.

„S Petrem Jandou i kluky z ARAKAINU nás pojí mnohaleté přátelské vztahy a potkáváme se i při společném hraní na festivalech. Právě při návštěvě Petra v mojí advokátní kanceláři nás napadla myšlenka na oslavení společné stovky těchto velikánů na našem festivalu. A Jirka Urban z ARAKAINU s tím hned souhlasil. Bude to naprosto unikátní událost, která se již nebude nikde opakovat,“ vysvětluje spolumajitel festivalu a frontman skupiny DOCTOR P.P. Petr Pečený.

„Tak to je trefa. To by mě ani ve snu nenapadlo, že si oslaví OLYMPIC výročí s ARAKAINEM. Fakt se na to upřímně těším. ARAKAIN je naše velmi spřízněná kapela a mě o to víc těší, že když jsem ji poprvé v roce 1989 nahrával, tak jsem jim předpovídal dlouhou životnost,“ říká frontman kapely OLYMPIC Petr Janda.

„Když jsme v minulém století jako mladí nadšenci začínali s naším žánrem, říkali jsme si, že bychom chtěli aspoň zanechat stopu v paměti příznivců rockové muziky a ke stálicím, jako je zrovna OLYMPIC, jsme vzhlíželi s respektem. Postupem času jsme natočili na dvacet desek, z nichž takřka polovinu jsme nahráli ve studiu Propast u Petra Jandy. Během nahrávání se z nás stali dobří přátelé a kolegové. Bude nám velkou ctí doplnit jejich neuvěřitelnou a úctyhodnou životní číslovku tou naší, která se v příštím roce také nebezpečně zakulatí. Společně tak naše kapely dají dohromady ‚jedno století rocku‘. Budeme se moc na to těšit a věříme, že si fanoušci přijdou slavnostní večer na Benátský užít s námi,“ říká frontman skupiny ARAKAIN Jiří Urban.

Na festivalu se také představí další kapely jako ŠKWOR, TRAKTOR, VYPSANÁ FIXA nebo písničkář POKÁČ. Další kapely budou organizátoři postupně potvrzovat a uveřejňovat.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace