Nový Spark
venku od 1. března
Basinfire 2023: Temní jako obsidián… PARADISE LOST

Basinfire 2023: Temní jako obsidián… PARADISE LOST

Na Basinfiru uvidíte GHOST, DARK TRANQUILLITY a PAIN, v sobotu pak headlinery budou VILLE VALO a AIRBOURNE, ale vedle GAEREA, PESTILENCE nebo TANKARD to budou i PARADISE LOST!

Tahle anglická kapela už přes 30 let udržuje plamen anglického gothic doomu a také přes 30 let, až na pozici bubenickou, nemění sestavu. I přes historické experimentování s žánry to u nich značí stabilitu a oddanost jejich věci.

PARADISE LOST vznikli v roce 1988 v Halifaxu (západní Yorkshire) a bezesporu jsou jednou z nejvýraznějších metalových kapel, která nejenže napomohla nadefinovat celý doom/death, ale také svou hudbou definovala jeho gotický subžánr. Obecně vzato, PARADISE LOST pozvedli doom metal na novou úroveň, ale také jsou průkopníky celé hudební generace, která se nebojí odhalit a vstoupit do neznáma.

Stabilní kvartet Holmes, Mackintosh, Aedy a Edmondson + bubeník nikdy nepřestal sledovat svou vlastní vizi, přitom ale nikdy neváhali prozkoumávat neobjevené cesty. Během své kariéry si tak prošli mnoha žánry: od deathmetalových začátků a gotické klenby se dopracovali až k mainstreamovějšímu darkpopu („Host“), aby se přes elektronické vlivy na desce „Symbol of Life“ pochmurně navrátili s majestátními gotickými momenty ze svých počátků s posledními dvěma výtečnými alby „Medusa“ a „Obsidian“.

Vstupenky i na jednotlivé dny BASINFIREFestu 2023 jsou v prodeji na stránkách festivalu www.basin.cz a denní vstupenka je za pouhých 1000 Kč/osoba, takže se na Basin dá vydat i na otočku jen na jeden večer! Obzvlášť když si vás pořadatelé z Plzně dovezou autobusem až na festival a zpět.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
08.03. MESHUGGAH
08.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
09.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
11.03. IDLES
13.03. AVATAR
14.03. THERION
14.03. FIREWIND, MASTERPLAN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace