Nový Spark
venku od 1. července
Bleskovky pro 6. 4. 2016

Bleskovky pro 6. 4. 2016

Folkmetalisty ENSIFERUM po téměř devítiletém angažmá z rodinných důvodů opustila klávesistka Emmi Silvennoinen. Do sestavy za ni naskočila akordeonistka Netta Skog, která v minulosti hrávala s TURISAS. Kapela už s Nettou začala dělat na novém albu.


IN FLAMES pracují na novém albu a to tak, že už nahrávají! Vyplývá to z příspěvku Anderse Fridéna, který zveřejnil na svém Instagramu. Kdo desku nabubnuje poté, co kapelu loni opustil bubeník Daniel Svensson, je zatím otázkou.


Bývalý zpěvák EXODUS a jinak frontman GENERATION KILL Rob Dukes rozšiřuje svou spolupráci s hiphopovým veteránem Darrylem „DMC“ Danielsem z legendárních RUN DMC. Nepůjde jen o krátkodobou akci, ale z FRAGILE MORTALS se stává regulérní kapela, která v závěru letošního roku vydá debutové album.


BRING ME THE HORIZON natočí svůj nadcházející koncert ve vyhlášené Royal Albert Hall. Zážitek to bude 22. dubna jedinečný – nejenže je akce vyprodána, kapelu na pódiu doprovodí orchestr a ta veškeré výnosy z vystoupení věnuje na fond bojující proti rakovině. Časem záznam vyjde na CD i DVD.


Deathmetalisté KATAKLYSM zabodovali na prestižních kanadských cenách Juno Awards. Album „Of Ghosts and Gods“ bylo oceněno jako Nejlepší heavymetalové album roku 2015. Nominováni byli rovněž CANCER BATS, DIEMONDS, FUCK THE FACTS a KEN MODE.


Kytarista Jeff Beck 15. července vydá nové album. Po šesti letech tak naváže na desku „Emotion and Commotion“ z roku 2010, za kterou tehdy získal Grammy.


Rob Halford v rozhovoru pro rádiovou show Full Metal Jackie odhadl, že nové album by JUDAS PRIEST mohli vydat už začátkem příštího roku.


Briští powermetalisté POWER QUEST ohlašují tři roky po rozchodu comeback. Kapela se rovnou pustila do práce na svém šestém albu.


Ace Frehley bude mít 15. dubna venku kolekci cover verzí „Origins Vol. 1“ a po muzice se vrhá opět na literaturu. Příští rok by měl navázat na svou první knihu No Regrets: A Rock ´N´ Roll Memoir vydanou v roce 2011.


SEPULTURA se chystá začít nahrávat nové album a aktuálně oznamuje, že za producenta si vybrala protřelého Jense Bogrena. Chlapíka, který v minulosti hojně spolupracoval např. s AMON AMARTH, PARADISE LOST nebo SOILWORK. Nahrávka by měla vyjít ještě koncem letošního roku.


Poslechněte si „Rise“, nový song od těžkotonážních southern metalistů TEXAS HIPPIE COALITION. Skladba je ukázkou z jejich nového alba „Dark Side of Black“, které vyjde 22. dubna.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
21.07. AC/DC
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
29.07. SCORPIONS
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace