Nový Spark
venku od 1. června
Britská Královská pošta vydává sérii známek s AC/DC

Britská Královská pošta vydává sérii známek s AC/DC

K oslavám padesáti let AC/DC se připojuje i britská Královská pošta. Vydá sérii poštovních známek rock´n´rollových legend. Podobným způsobem už v minulosti uctila třeba THE BEATLES, PINK FLOYD, QUEEN nebo IRON MAIDEN.

„AC/DC jsou jednou z nejúspěšnějších rockových kapel na světě,“ říká za Royal Mail David Gold, šéf pro vnější vztahy. „Během uplynulého půl století nahráli několik světoznámých rockových hitů a dali nám ,Back in Black‘ – nejprodávanější rockové album historie. Tyhle známky zachycují kus jejich elektrizujících živých vystoupení a několik ikonických obalů, na oslavu jejich obrovskému přínosu světu rockové hudby.“

AC/DC na Sparkshopu

Celkem pošta připravila 38 produktů s motivy AC/DC, od prosté obálky s logem za v přepočtu devět korun, až po kompletní sadu známek i s vyvedeným albíčkem, jejíž cena se blíží pěti tisícům korun.

Britové nejsou první, kdo zvěčnil AC/DC na známkách. Už v roce 2018 se do podobného počinu pustila i australská pošta, byť čelila i kritice fanoušků kvůli volbě použitých motivů – na známky totiž dala i mezinárodní obaly alb, namísto těch, s nimiž vyšly doma v Austrálii. Tak snad Royal Mail bude mít větší úspěch!

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
16.06. JAZZ SABBATH
18.06. BEAT
24.06. BASINFIREFEST
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo