Nový Spark
venku od 1. března
Bruce Dickinson odtajnil videoklip k nové sólo skladbě „Afterglow of Ragnarok”

Bruce Dickinson odtajnil videoklip k nové sólo skladbě „Afterglow of Ragnarok”

A je to tady! Metalová legenda Bruce Dickinson, vynikající zpěvák a frontman kapely IRON MAIDEN, se rozhodl znovu oživit svou sólovou hudební dráhu. Podívejte se na videoklip k prvnímu singlu!

Po téměř devatenácti letech nám Bruce přinese nové album, první od jeho posledního výtvoru, alba „Tyranny Of Souls” z roku 2005. Budeme-li dostatečně trpěliví, již v příštím roce si budeme moci poslechnout celé album „The Mandrake Project”. Jaká hudba vznikne, když necháte doma ikonické kytarové riffy IRON MAIDEN a maskota Eddieho? Uvidíme, čím nás Bruce Dickinson zase překvapí.

Nové album ještě nabídnou nedokážeme, ale další sólo alba nebo tvorbu IRON MAIDEN na Sparkshopu máme!

Bruce Dickinson opět přišel s hudebním klenotem. Singl „Afterglow Of Ragnarok” je prvním singlem alba „The Mandrake Project”, jehož videoklip (o který se zasloužil Ryan Mackfall) byl ze scénáristické animační stránky založen na základech grafického románu, který napsal právě Dickinson společně s Tony Leem. Klip zároveň představuje uměleckou práci Staze Johnsona. Naštěstí na album nemusíme čekat příliš dlouho. Bruce se nás rozhodl nenapínat a celou hudební pecku představí již na začátku roku 2024.

Co se týče samotného singlu, jeho dramatičnost a epičnost jsou naprostou nutností, neboť nám nepředstavuje jen album jako takové, ale celý narativ, základy a prostředí projektu „The Mandrake Project”. Bruce Dickinson v rozhovoru pro online magazín Blabbermouth potvrdil onu důležitost, s jakou byl singl uveden na svět.

„Je velmi důležité naladit atmosféru projektu právě touto skladbou. Jak název napovídá, jedná se o velmi intenzivní track, se silnými kytarovými riffy a sborovou melodií, která posouvá celý hudební počin o další level výš, ale na nejlepší si počkejte ve videoklipu!” dodal Dickinson záhy.

V prosinci 2017 Dickinson prohlásil, že jeho další sólové album bude pravděpodobně uvedeno předělanou skladbou „If Eternity Should Fail” z alba IRON MAIDEN „The Book Of Souls”. Během tvůrčího procesu přiznal, že již zmíněná skladba (nebo snad její mladší verze) byla původně přidána do sólo alba.

„The Mandrake Project” je opravdový unikát. Jedná se o temný projekt plný silného příběhu a intenzivních pocitů, vytvořen Brucem Dickinsonem, napsán Tonym Lee a ilustrován brilantním Stazem Johnsonem pro Z2 Comics. Jak jsme avizovali, dvanáctidílná série vyjde opravdu zanedlouho. „Toto album je pro mě velmi důležité a jsem na něj neskutečně hrdý. Roy Z a Já jsme už celá léta plánovali, psali a nahrávali a já se těším, až lidé konečně uslyší výsledek,” podělil se Dickinson s magazínem Blabbermouth o své neskrývané nadšení.

Ačkoliv Dickinson stále působí v IRON MAIDEN, tvrdí, že jeho sólová éra ještě neskončila, naopak, že se to všechno teprve rozjíždí. Nám nezbývá nic jiného, než trpělivě čekat a užívat si každý hudební doušek, který nám jeho umělecká ikona naservíruje.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace