Nový Spark
venku od 28. června
Brutal Assault startuje 21. ročníkem, festival očekává rekordní návštěvnost

Brutal Assault startuje 21. ročníkem, festival očekává rekordní návštěvnost

Polská black/death metalová ikona BEHEMOTH, legendární americký industrial MINISTRY nebo stoner metalisté MASTODON budou hlavními hvězdami jedenadvacátého ročníku festivalu Brutal Assault. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě, která se uskuteční už tradičně v pevnosti Josefov v Jaroměři, začíná ve středu 10. srpna. Festival se pomalu blíží vyprodání, letos očekává rekordní návštěvnost.

Organizátor slibují další ročník nabitý špičkou metalového žánru. Fanoušci se mohou těšit na BEHEMOTH, SATYRICON, NEUROSIS, CHELSEA WOLFE, MONO nebo zmíněné MASTODON. „Právě MASTODON coby zástupci progresivního stoner rocku mají naživo obrovskou energii. V Americe je to hodně oblíbená kapela. Jsme vlastně první český festival, na kterém tahle kapela zahraje,“ říká promotér festivalu Tomáš Fiala.

BRUTAL ASSAULT video teaser:

Pokud jde o program, letošní sestava přišla o několik jmen. „Bohužel kvůli problémům s cestovními doklady zrušili svou účast ELECTRIC WIZARD. Odpadli také TERROR. Ale doufáme, že plnohodnotnou náhradou je italský doom UFOMAMMUT a švédský hardcore RAISED FIST," vysvětluje Fiala. Jak dodává, premiérově nebude chybět ani ambientní stage.

Novinkou letošního ročníku je bezhotovostní platební systém. „Je to důležitá novinka, na jejíž fungování klademe stejný důraz jako na výběr kapel. Ve zkratce řečeno: končí dosavadní systém žetonů, místo něj návštěvníci dostanou u vstupu náramek s čipem, na který si u pokladny vedle vstupu nebo předem doma přes internet nabijí kredit," uvádí Radek Pavlovič. Podrobnosti lze dohledat na webu www.brutalassault.cz .

Součástí festivalu bude také výstava Art-Brut-All, která má za cíl ukázat, že současné výtvarné umění a metalová subkultura mají podobné výrazové prostředky.

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
21.07. Combichrist
22.07. Decapitated, Aborted, Une Misere
23.07. Rolo Tomassi, Cryptodira, Loathe
23.07. Gruesome, Nervochaos
25.07. Skunk Anansie
01.08. Rock pod Kameňom
02.08. Motonálet
03.08. Ostrava v Plamenech
06.08. Parkway Drive, Thy Art Is Murder, Crystal Lake
07.08. Brutal Assault
A co FAKKER!?