Nový Spark
venku od 1. července
Bývalý klávesák maďarské OMEGY žaluje slavného rappera Kanye Westa

Bývalý klávesák maďarské OMEGY žaluje slavného rappera Kanye Westa

Gábor Presser, někdejší klávesák maďarských rockových legend OMEGA, žaluje slavného rappera Kanye Westa. Ten před třemi lety do skladby „New Slaves“ nasamploval kus hitu „Gyöngyhajú lány“, u nás známého jako „Dívka s perlami ve vlasech“. Podle Pressera to však původním autorům náležitě finančně nevykompenzoval. Teď po něm chce 2,5 milionu dolarů.

Presser tvrdí, že se mu ještě před vznikem skladby ozval Westův management s tím, že by chtěl skladbu využít, na což však klávesák nereagoval. Později mu od Westa dorazil šek na 10 tisíc dolarů, který si prý ale nikdy nevybral. Když se chtěl Presser následně přihlásit o svá práva – poté, co už skladba byla vydaná – údajně se s ním už nikdo nebavil.

Mimochodem, pro Westa to není první podobná žaloba. V roce 2012 ho za nezákonné využití jeho skladby zažaloval soulový zpěvák Syl Johnson, jen o pár týdnů později rovněž soulová kapela THE PERSUADERS, ještě téhož roku čelil i žalobě potomků jistého Davida Pryora a zmínit lze i žalobu režiséra Gaspara Noé, podle kterého West klipem ke skladbě „All of the Lights“ zkopíroval jeho snímek Vejdi do prázdna.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
07.07. MASTERS OF ROCK 2022
13.07. KISS
22.07. PEARL JAM
25.07. GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
28.07. SLIPKNOT
28.07. BENÁTSKÁ!
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH 2022
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
18.08. ROCK CASTLE 2022
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace