Nový Spark
venku od 1. června
CACTUS se objeví už ve čtvrtek v pražském Hard Rock Café!

CACTUS se objeví už ve čtvrtek v pražském Hard Rock Café!

Agentura Alfedus music ve spolupráci s německou agenturou MFP-Concerts pořádá v pražském Hard Rock Café dne 18. dubna 2012 od 20 hodin exkluzivní autogramiádu americké legendární blues rockové kapely Cactus – v 70. letech přezdívanou „americký Led Zeppelin“, a frontmana Carmina Appice, světoznámého bubeníka a skvělého skladatele. V rámci svého evropského tour zároveň představí své nové CD/DVD (Digi pack) s názvem The Collection. Vstupné je zdarma! Novinka The Collection vyšla 25. března 2013 po dlouhých 7 letech od posledního studiového alba „Cactus V“ pod německou hudební agenturou MFP Music Productions. Obsahuje tři zatím nevydané originální nové skladby, jednu živou bonus nahrávku a původní vydané songy, které byly při této příležitosti nově remixovány a remastrovány. Na DVD je záznam z živých koncertů, jež kapela odehrála během července 2012 v Německu.

Carmine proslul především jako bubeník Ozzyho Osbourna. Svou hudební dráhu postavil ovšem i na dalších významných jménech jako Jimmy Page, Pink Floyd, Joe Cocker nebo Def Leppart. Působil také v americké rockové kapele Vanilla Fudge, nahrál LP společně s Jeff Beckem & Tim Bogertem a napsal několik hitů pro Roda Stewarta, např. „Da Ya Think I'm Sexy?“.

Skupina Cactus se v 70. letech stala jednou z nejpopulárnějších kapel díky svému blues hard rockovému šílenství a ovlivnila další umělce jako Van Halen, Monster Magnet, King’s X, Billy Sheehan a další. Tehdejší Cactus ve složení Carmine Appice, Tim Bogert, Jim McCarty a později Rusty Day, vydal čtyři úspěšná alba. V roce 1972 nastal nenadálý rozpad, ovšem roku 2006 formace ohlásila nečekaný comeback! Aktuálně Cactus vystupuje ve složení Carmine Appice – bicí a zpěv, Jim McCarty – kytara, Jimmy Kunes – zpěv, Randy Pratt – harmonika a Pete Bremy – basová kytara a zpěv.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
20.06. Hot Metal Party
09.10. PRIMAL FEAR
10.10. PRIMAL FEAR
11.10. FROG LEAP
15.10. HELLOWEEN
17.10. TWILIGHT FORCE
17.10. AXEL RUDI PELL
25.10. AXEL RUDI PELL
26.10. APOCALYPTICA, EPICA
27.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?