Nový Spark
venku od 28. února
Česká a maďarská metalová scéna se pouští do úzké spolupráce

Česká a maďarská metalová scéna se pouští do úzké spolupráce

Leander Rising, Atari Terror, Hentai Corporation Lucerna Music Bar, Praha 10. dubna 2013 20:00

Už ve středu 10. dubna se v pražském Lucerna music baru představí česká HC/metalová špička v podání kapel Atari Terror a Hentai Corporation, kteří si jako hosty pozvali údernou maďarskou formaci Leander Rising.

Atari Terror a Hentai Corporation není potřeba českým rockovým a metalovým fanouškům představovat. Obě formace jsou známé svými mimořádně energickými koncerty, při kterých je fanouškům v kotli vroucího moshpitu pořádně horko.

Maďarští hosté Leander Rising, kteří hrají moderní heavy metal s prvky folku, popu a třeba i vážné hudby, se přes svojí relativně krátkou existenci stali velice rychle jednou z nejpopulárnějších metalových kapel ve své zemi. Za tři roky stihli už dvě alba a dokonce i americké turné, které absolvovali společně se skupinou Nevermore. Momentálně propagují novinku Heart Tamer, která vyšla I v České republice.

Pražský koncert bude první částí “výměného zájezdu” vystupujících kapel. Atari Terror a Hentai Corporation následně vystoupí na pozvání Leander Rising v Maďarsku. Jedna z českých kapel se představí na open air koncertu Zold Pardon v půlce června v centru Budapešti, druhá si zahraje na velké metalové akci Rock Maraton v Pécsi, po boku headlinerů Sick of it All či Evergrey na konci června.

“Máme obrovskou radost z toho, že se můžeme představit v Praze po boku těchto skvělých kapel! S Atari Terror jsme se potkali v Česku v lednu v rámci našeho pražského showcaseu a musím říct, že jsme si hned padli do oka. Doufáme, že spolupráce neskončí jen u tohoto výměnného tour, ale že se nám povede ji dále rozvíjet. Napadá nás třeba možnost společného songu všech tří kapel, to by byl určitě ten správný mazec!,” říká kytarista Leander Rising Attila Vörös.

http://www.facebook.com/LeanderRising http://www.facebook.com/hentaicorporation http://www.facebook.com/pages/Atari-Terror/33428841305

150,- SMS Ticket 160,- předprodej v LMB 200,- na místě

Nový Spark
venku od 28. února
Kalendář akcí
27.02. DESTRUCTION, LEGION OF THE DAMNED, SUICIDAL ANGELS, FINAL BREATH
27.02. GOST, SVART CROWN
28.02. NÁROĎÁK THRASH FEST
29.02. Ozzy Osbourne, Judas Priest
29.02. BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE
01.03. BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE
04.03. AFTER THE BURIAL, MAKE THEM SUFFER, POLAR, SPIRITBOX
04.03. RHAPSODY OF FIRE
06.03. ROSE TATTOO
06.03. HIGHLY SUSPECT
A co FAKKER!?