Nový Spark
venku od 30. dubna
Co jste (možná) nevěděli o Vargu Vikernesovi

Co jste (možná) nevěděli o Vargu Vikernesovi

Varg Vikernes je kontroverzní postava, která nemá v extrémním metalu obdoby. Mimořádně inteligentní člověk, který vytvořil unikátní hudební díla, ale má také na svědomí vraždu svého spoluhráče, bude zřejmě navždy rozdělovat metalovou komunitu.

Jaký je vlastně uvnitř? Napoví aktuální vydání Sparku, v němž zaujal místo v pravidelné rubrice Rockoví mohykáni.

Když se v roce 2003 Vikernes nevrátil do vězení poté, co mu vypršela krátkodobá propustka na svobodu, byl nalezen v odcizeném volvu, ve kterém byl také objeven samopal, pistole, několik nožů, plynová maska, kamufláž, notebook, kompas, GPS zařízení, několik vojenských map a falešný pas. Je tedy patrné, že Varg musel mít komplice zvenčí.

Varg Vikernes se od roku 2008 úředně jmenuje Louis Cachet. První jméno si zvolil podle svého děda, příjmení přejal po své manželce. Důvod přejmenování byl praktický, jeho původní identita neumožňovala bez problémů objednání cestovních dokladů, pobyt v hotelu nebo založení bankovního účtu.


V roce 2018 vznikl film „Lords of Chaos“, který mapoval příběh nejzásadnějších let kapely MAYHEM. Roli Varga Vikernese v něm ztvárnil americký herec Emory Isaac Cohen, který pochází ze židovské rodiny. Tento fakt prý skutečného Varga Vikernese velmi rozzlobil.

Kompletní materiál o Vargu Vikernesovi čtěte v dubnovém Sparku.

Nový Spark
venku od 30. dubna
Kalendář akcí
12.05. LIVE STREAM CRADLE OF FILTH
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
12.06. LIVE STREAM EPICA
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace