Nový Spark
venku od 1. července

CROSSFAITH, SUNSET TRAIL - 21.11.2013, Praha, Chapeau Rouge

Denního světla si v tomhle období užíváme čím dál míň, ale kdo zavítal ve čtvrtek večer do nejnižšího patra Chapeau Rouge, mohl si užít japonského vycházejícího slunce s názvem CROSSFAITH.

Hanácké nářez

O rozbřesk se postarala olomoucká parta SUNSET TRAIL, která se v rámci svého jedenáctidenního mezinárodního Lifeline Tour předvedla v Praze podruhé během jednoho týdne. To však klukům v žádném případě nezabránilo v tom, aby rozdávali radost. SUNSET TRAIL hudebně oscilují někde mezi LIMP BIZKIT a PARKWAY DRIVE, a sami svůj hudební útvar nazývají nu-metalcorem - nabroušený řev, sem tam nějaký ten čistý zpěv či rap a hlavně breakdowny.

A na ty si mosheři potrpí, takže po počátečním oťukávání se konala převážně pánská volenka a střevíce létaly vzduchem. Bohužel neskončilo jen u toho – už během setu si nějací mamlasové spletli mosh-pit s boxerským ringem, a došlo to až k tomu, že se doslova po posledních tónech loučících se Sunsetů ztrhla regulérní bitka, kterou musel uklidňovat i frontman Sigi.

Byla to zbytečná kaňka na jinak skvělém vystoupení – bylo vidět, že jsou kluci díky koncertním zápřahu rozjetí, a i přes náročnost turné (podle jejich slov hlavně na játra) sálala ze stage ryze pozitivní energie (ač v řádně agresivním převleku). Jen by to k mé spokojenosti chtělo ubrat dvě věci – nacvičené choreo je fajn, ale ne po celou dobu setu, protože pak občas působí kytaristi dost prkenně; a breakdowny – když je jich moc, ubírá to na plynulosti a dynamice, což je škoda, protože tihle chlapci z Hané rozhodně umí s kytarama daleko větší kouzla. Ale to je samozřejmě otázka vkusu.

... a japonská diskárna

Kdybych si měl vybrat kapelu na narozeninovou párty, byli by to CROSSFAITH – takovou diskošku bych nakázal hrát ve všech klubech! Líp kombinovat elektronickou hudbu a metalcore/hardcore dokáží snad jen ENTER SHIKARI. CROSSFAITH to ale dělají trochu jinak, s japonským smyslem pro inovaci a extravaganci.

V rodné zemi jsou z nich superstars a vyprodávají dvacetitisícové haly, v Praze zahráli pro nějakých sto padesát lidí. I tak si rozhodně nehráli na hvězdy a pařili spolu s celým Chapeu – a s neustálými úsměvy. Na povel se skákalo, moshovalo, dřepělo a zpívalo; chybět nemohla ani (vzhledem k poněkud omezenému prostoru) mini wall od death. Na pořadu večera byly všechny zásadní věci, jako megahit „Monolith“, marketingová „Jagërbomb“ (při které se rozléval populární bylinný likér přímo do chřtánů šťastlivců v prvních řadách), nebo cover skladby „Omen“od THE PRODIGY. Z nového alba „Apocalyze“ tihle sympaťáci nabídli například songy „Eclipse“, „Scarlett“ nebo „We Are The Future“.

CROSSFAITH předvedli zběsilé harakiri, při kterém se s naprostou samozřejmostí prolínaly uzemňující metalové momenty s chytlavými melodiemi trance či dubstepu. To vše s naprostou precizností a akurátností, ale zároveň uvolněností a přirozeností (o to se pravděpodobně postaraly neustále kolující flašky Jagëra a Jacka Danielse). A pokud si to pořád nedovedete představit, shrnul bych to do jedné srozumitelné věty: Tuc-tuc-tuc ještě nikdy neznělo metalákům tak hustě!

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
07.07. MASTERS OF ROCK 2022
13.07. KISS
22.07. PEARL JAM
25.07. GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
28.07. SLIPKNOT
28.07. BENÁTSKÁ!
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH 2022
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
18.08. ROCK CASTLE 2022
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace