Nový Spark
venku od 1. září
Dave Mustaine nechá na novince MEGADETH přetočit baskytaru vyhozeného Davida Ellefsona

Dave Mustaine nechá na novince MEGADETH přetočit baskytaru vyhozeného Davida Ellefsona

Principál MEGADETH Dave Mustaine se nechal slyšet, že na chystané nahrávce odstraní již hotové basové party Davida Ellefsona. Natočí je jiný basák.

Ellefson natočil své basové party na v pořadí šestnácté album MEGADETH ve studiu v Nashvillu v Tennessee už v květnu 2020. Krátce nato se o tvorbě nahrávky nadšeně rozpovídal v rozhlasovém programu „Wired In The Empire“ v tom smyslu, že hudební chemie mezi ním a bubeníkem Dirkem Verbeurenem byla srovnatelná se souhrou Geddyho Lee a Neila Pearta na klasických albech RUSH. „Mám pocit, že na novince MEGADETH jsme s Dirkem zažívali ty samé okamžiky. Bavíme se sice o albu MEGADETH, nikoliv RUSH, ale několikrát jsem si pomyslel, že právě procházíme tím samým jako tehdy oni dva.“

17.června ovšem Dave Mustaine ohlásil, že se Ellefsonovy stopy na disku neobjeví. Připojil další podrobnosti. „Chci vám poděkovat za všechnu podporu v době, kdy se připravujeme na další turné a jsme v procesu hledání nového basáka. S albem finišujeme a během pár týdnů se k nám připojí muzikant, který přetočí basové linky. Vše by mělo jít relativně rychle, protože osoba, o které je řeč, je hvězdný basák. Doufáme, že s námi setrvá i po nahrávání. Pokud ne, porozhlédneme se po někom jiném,“ Prohlásil Mustaine.

Důvodem radikálního rozhodnutí je nedávná Ellefsonova aféra, kdy byl muzikant nařčen ze sexuálního obtěžování. Konkrétně šlo o explicitní video, na němž masturbuje, které údajně poslal nezletilé dívce. Basák připustil, že šlo o soukromou lechtivou interakci mezi dospělými, současně ale uvedl, že zveřejněním byla komunikace vytržena z kontextu a záměrně zmanipulována tak, aby poškodila jeho pověst, kariéru i rodinu. Popřel také, že by se pokoušel svádět nezletilou osobu, jak bylo uváděno. Jeho výpověď následně potvrdila žena, s níž Ellefson přes zprávy komunikoval. Ta uvedla, že není pod zákonem a že se na ní Ellefson nedopustil ničeho nevhodného. I přesto byl Ellefson následně vyhozen z kapely.

Ellefson byl členem kapely od jajího založení v roce 1983 až do roku 2002 a poté znovu od roku 2010.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace