Nový Spark
venku od 2. dubna
Deathcrusher Tour 2015 - 5. 11. 2015, Praha, Folimanka

Deathcrusher Tour 2015 - 5. 11. 2015, Praha, Folimanka

Akce roku. Přesně těmito dvěma slovy fanoušci extrémnějších odnoží metalu titulovali pekelnou sestavu CARCASS, OBITUARY, NAPALM DEATH a VOIVOD, která rozduněla sportovní halu Folimanka. Sličné basketbalistky USK Praha, které v této hale hrají, by se asi divily, kolik lidí se do jejich stánku dokáže narvat. Bylo našlapáno až po střechu.

Předkapelu HEROD jsem nestihl, protože měla jen dvacetiminutový prostor a já se v tu dobu prodíral davem a stál ve frontě na merch, pivo i záchod. Pak už ale rychle na místo, protože pódium patřilo VOIVOD. Byl jsem na nich už několikrát a stokrát bych na ně šel kdykoliv znovu, protože tahle kanadská banda patří mezi moje srdcovky. A byla to paráda. Ať sáhl frontman Denis do starších alb nebo do nejnovějšího, tak to výborně odsejpalo a ze stovek hrdel se ozývalo "Voivod" nejen při refrénu legendárního songu, úplně prvního na úplně prvním albu, ale i mezi skladbami. Kapela si přízeň publika užívala plnými doušky a jejich thrash z jiné dimenze měl úspěch.

Z thrashe do grindu a o slovo se hlásí Barney se svými NAPALM DEATH. Koncertní tutovka, při které si můžete být jisti, že ať se děje cokoliv, tak dostanete dávku prvotřídního masakru. I když k nám tyto stále více a více řídnoucí hlavy jezdí často, tak jsem je už delší čas neviděl, nepočítám-li z části unplugged koncert na Brutalu a těšil jsem se na ně. S pár pivy v ruce jsem si je poslechl v sedě z tribuny, kde mi přišlo, že je trochu horší zvuk, ale celou halu jsem měl jako na talíři a kochal jsem se divokým moshem pod pódiem. Nechyběl žádný skvost Napalmů a odškrtli jsme si tak další skvělou show.

Pak přišla ke slovu smrt v té nejryzejší podobě. OBITUARY rozbalili svůj old school death metal s takovou parádou, že po celé Praze museli vylézat kostlivci z hrobů. Řev Johna Tardyho je na černou duši naprostý balzám a od začátku až do konce to byla taková nálož, že to snad ani nejde popsat. Co song, to skvost. Totální energie, a to i při střednětempých skladbách, které ovšem zahráli OBITUARY s takovou grácií, že publikum bylo v sedmém pekle. Marně lovím v paměti, kolikrát jsem za poslední roky zažil tak skvělé deathové vystoupení...

No a posledním hřebíkem do rakve byli CARCASS. Legenda legend, na kterou jsem se tak moc těšil, až jsem z toho nakonec byl zklamán. OBITUARY totiž nasadili laťku tak pekelně vysoko, že zkrátka nebylo možné ji překonat, ať se Jeff Walker snažil sebevíc. Někdo si může říkat "co je to za blbce, vždyť byli nejlepší CARCASS", ale co člověk - to názor a můj názor je ten, že mě to poměrně nudilo, až jsem byl překvapenej jak moc. CARCASS to zahráli výborně, technicky precizně, z márnice tahali jeden hit za druhým, ale prostě mám radši jejich původní grindovou zběsilost a nadšení jako při OBITUARY se čertužel nedostavilo, i když to pro mě osobně byl tahák číslo 1.

Ale dojem z koncertu byl fantastický. Díky peklu a Obscure za takovou sestavu!

text: Michal Káva
fotogalerii Zdenka Zeleného naleznete zde

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace