Nový Spark
venku od 2. dubna
Do třetice všeho dobrého – progmetalisté VOYAGER míří do Eurovize

Do třetice všeho dobrého – progmetalisté VOYAGER míří do Eurovize

O hudební soutěži Eurovize se dá v posledních letech zase psát i v souvislosti s rockovou muzikou, ať už si o úspěších například takových MÅNESKIN či BLIND CHANNEL myslíte cokoliv. Do aktuálního ročníku žánrového zástupce vyšlou Australané, jmenovitě progresivní metalisty VOYAGER ze stáje francouzských Season of Mist.

„Jakožto pro dlouholetého fanouška Eurovize pro mě tohle představuje vrchol. VOYAGER si zahrají tu nejlepší show na světě,“ říká nadšeně kapelník Daniel Estrin. Pro soubor přitom v tomto případě platí heslo „do třetice všeho dobrého“, VOYAGER se do finále totiž pokoušeli procpat už loni a ještě dříve v roce 2020.

Pro ujasnění dodejme, že Austrálie byla k účasti v Eurovizi přizvána coby první neevropská země v roce 2015, byť dosud ji v soutěži reprezentovali vesměs popoví interpreti. Letošní finále se uskuteční v první polovině května v Liverpoolu a z rockového žánru se v něm budou krom VOYAGER snažit například irští WILD YOUTH nebo slovinští JOKER OUT.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace