Nový Spark
venku od 31. července
Fanoušek EXODUS byl zatčen za zveřejnění textu kapely na Facebooku

Fanoušek EXODUS byl zatčen za zveřejnění textu kapely na Facebooku

Před pár týdny jsme psali o dvou mladících , kteří byli zadrženi kvůli hovoru o své oblíbené kapele NICKELBACK a máme tu další podobný případ, kdy policie byla snad až příliš akční. V americkém městě Greenville, Kentucky, zatkla jedenatřicetiletého Jamese Evanse, který na svém Facebooku sdílel část textu skladby „Class Dismissed (A Hate Primer)“ od EXODUS.

Student bodies lying dead in the halls, a blood splattered treatise of hate. Class dismissed is my hypothesis, gun fire ends the debate.

Těla studentů se povalují po chodbách, krev zacákala slohovku o nenávisti. Hádám, že hodina byla rozpuštěna, diskuzi ukončila střelba.

Policie Evansův příspěvek vyhodnotila jako výhružku a autor skončil v poutech, což EXODUS nenechali bez reakce. „Nikdy by mě nenapadlo, že v naší krásné zemi a svobodné společnosti může být člověk zatčen za pouhé sdílení textu skladby,“ uvedl rozhořčeně kytarista Gary Holt. EXODUS skladbu „Class Dismissed (A Hate Primer)“ napsali v reakci na masakr, který se udál v dubnu 2007 ve Virginii. Korejský student Seung-Hui Cho tehdy na tamní univerzitě postřílel 32 lidí, načež spáchal sebevraždu. Přičemž text skladby je psán z šílencovy perspektivy...

Evans byl mezitím propuštěn z vazby, kde strávil osm dní, než však jeho případ bude za půl roku projednán, musí se podrobit psychologickému vyšetření. „Je to celé nesmysl, má občanská práva byla pošlapána. První dodatek, svoboda projevu, nic z toho jako by neexistovalo. I chlápci, se kterými jsem byl za mřížemi, tvrdili, že to je na hlavu. Stejně tak několik úředníků, podle kterých jsem vůbec neměl být zadržen,“ uvedl Evans.

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
21.08. The Offspring
03.09. Helmet
04.09. Glen Hughes
04.09. Evanescence
05.09. Evanescence
14.09. Kafest
18.09. Dead Letter Circus, Siamese, Daze Of June
21.09. Overkill, Destruction, Flotsam & Jetsam, Rezet
21.09. Tattoo Grand Prix
21.09. Deafheaven & Touché Amoré, Portrayal Of Guilt
A co FAKKER!?