Nový Spark
venku od 1. července
FOO FIGHTERS týden po smrti Taylora Hawkinse získali tři Grammy

FOO FIGHTERS týden po smrti Taylora Hawkinse získali tři Grammy

V neděli byly s více než dvouměsíčním odkladem předány prestižní hudební ceny Grammy. Už po čtyřiašedesáté. Z rockových interpretů dominovali FOO FIGHTERS, kteří měli na akci rovněž vystoupit, po nedávném nečekaném úmrtí Taylora Hawkinse ale svou show odvolali. Organizátoři bubeníka uctili v sekci In Memoriam, neobešlo se to však bez porce kontroverze.

Nejúspěšnějším umělcem letošních Grammy byl americký zpěvák Jon Batiste, který z jedenácti nominací proměnil pět, včetně té pro Album roku, kterým se stal jeho počin „We Are“, nebo pro Nejlepší soundtrack – zde se v roli spoluautora, po boku s Trentem Reznorem a Attikem Rossem, podepsal pod hudební doprovod animáku Duše.

Kytarová muzika vynikla v kategorii Nejlepší alternativní album, kde zabodovala muzikantka Annie Clark aka St. Vincent s albem „Daddy´s Home“, jinak čistě rockové kategorie jsou na Grammy už nějakou dobu jen čtyři. Nejlepší metalový výkon dle porotců předvedli DREAM THEATER ve skladbě „The Alien“ a předčili tak DEFTONES, GOJIRU, MASTODON a Roba Zombie. „Říkali nám, že naše skladby jsou moc dlouhé, že používáme divné časové signatury a že je v nich příliš kytarových sól. Tahle skladba je ale v taktu 17/8, tak si do ní schválně zkuste podupávat nohou. Když teď tu Grammy držím, jsem rád, že jsme ty hlasy neposlouchali,“ okomentoval ocenění spolu s poděkováním fanouškům kytarista John Petrucci.

Mimochodem, když byli DREAM THEATER na Grammy před deseti lety nominováni poprvé, se skladbou „On the Backs of Angels“ v kategorii Nejlepší hardrockový/metalový výkon podlehli FOO FIGHTERS. A možná mohli být rádi, že se letos ve stejné kategorii nesetkali. FOO FIGHTERS totiž proměnili všechny své nominace a celkem tak získali tři zlaté gramofony. V kategorii Nejlepší rockové album s „Medicine at Midnight“ uspěli proti AC/DC, BLACK PUMAS, Paulu McCartneymu a Chrisi Cornellovi. K tomu přidali cenu pro Nejlepší rockový song („Waiting on a War“) a pro Nejlepší rockový výkon („Making a Fire“).

FOO FIGHTERS na Sparkshopu

Nedávno zesnulý Taylor Hawkins byl zároveň promptně zařazen do vzpomínkové sekce In Memoriam, v níž jsou připomínáni muzikanti, kteří v uplynulém roce zemřeli. Video s vystoupením vzdalo hold rovněž jménům jako jsou Mark Lanegan, Meat Loaf, Charlie Watts, Dusty Hill nebo Gary Brooker z PROCOL HARUM. Ne na všechny se ale dostalo. Fanoušci tak organizátory na sociálních sítích zkritizovali, že opomenuli například zakladatele THE MOODY BLUES Graema Edge, bubeníka SLIPKNOT Joeyho Jordisona nebo objevitele METALLIKY Jona Zazulu. Ti reagovali s tím, že jména dotyčných jsou uvedena na oficiální webové stránce Grammy.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace