Nový Spark
venku od 1. března
FORREST JUMP promlouvají o singlu „Zafúkané“

FORREST JUMP promlouvají o singlu „Zafúkané“

FORREST JUMP se v plné síle vrátili na scénu a do světa vypustili cover „dvorní kapely Valašského království“ FLERET jako první hudební ukázku v obnovené sestavě. O novém singlu „Zafúkané“ si s kapelou povídal redaktor Zdeněk Pospíšil.

Na Sparkshopu exkluzivně seženete i originální triko!

V historii FORREST JUMP nastal poprvé moment, kdy kapela přistoupila ke coveru skladby jiné kapely. Je o to pikantnější, že crossover hardcore formace předělala folkový hit. Nabízí se otázka proč?
Odpověď je strašidelně jednoduchá – ‚Zafúkané‘ je krásná píseň, kterou mám rád léta. Požádal jsem kytaristu Michala Stochlebu o přearanžování do FORREST JUMP módu a Michal to dle mého názoru udělal skvěle. Jsem strašně rád, že jsme zrovna Zafúkané zvolili jako první výstřel.

Jakou roli sehrála v rozhodování samotná kapela FLERET. Byla od začátku pro?
Víťa Rokyta (kytarista FLERET) vyučuje elektrickou kytaru v Luhačovicích, takže jsem jej v této věci požádal o pomoc. Pak jsme samozřejmě napjatě čekali, co na to Hrach a spol, ale vzhledem k tomu,že jsme k písničce přistoupili s úctou, věřil jsem, že to dopadne. A tak se i stalo (smích).

Dají se najít mezi oběma kapelami i další paralely, kromě vašeho řekněme regionálního spříznění?
Když odmyslím blízkost Luhačovic a Vizovic, určitě se shodneme minimálně v názoru na dobrou slivovici, což jsme si u natáčení klipu ověřili. Rád bych věřil, že si to kluci z Fleret užili stejně jako my (smích). Když si to odpoledne promítnu, vyvstane mi na mysl nekonečné povídání o muzice – to je asi další podstatný průnik – zdravé zapálení do hudby.

K písni „Zafúkané“ vznikl i videoklip, který nabídne nečekaně se vinoucí scénář. Jak se rodil?
Spolupracovali jsme s naším kamarádem a již osvědčeným autorem videoklipů Jirkou Kobylanským, který si to celé vymyslel a my rádi plnili jeho pokyny. Osobně jsem původně tušil, že v zafúkané chalůpce bude nějaká lepá děva, ale fórek s klukama z FLERET nám nakonec přišel skvělý. Jsem moc rád, že do toho pánové s námi šli.

FORREST JUMP obměnili sestavu. Cítíte se nyní více generačně variabilní?
V posledních pěti letech bylo ve FORREST JUMP živo. Vždycky tam ale byli mladí muzikanti po boku nás mladých trochu déle (smích). Takže v tomto ohledu se toho moc nezměnilo. V atmosféře v kapele se ale změnilo nohé, takže bych rád věřil, že tahle sestava doklepe Forrest Jump až do konce… Za pětadvacet…třicet let (smích). Jakmile vylezeš na pódium, je Ti stejně zase dvacet a jakékoliv generační rozdíly se smazávají…

Co dalšího mají FORREST JUMP v plánu? Rýsuje se nový hudební materiál? Část materiálu je hotová, poslední třetinu desky bychom rádi připravili do konce roku a v roce příštím by deska měla jít mezi fanoušky. Uvedeme ji minimálně jedním, spíš ale ještě dvěma videoklipy a kromě toho chceme celé léto hrát a htát a hrát…

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
24.03. APOCALYPTICA, EPICA
25.03. CANNIBAL CORPSE, DARK FUNERAL, INGESTED, STORMRULER
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace