Nový Spark
venku od 1. března
GHOST zažívají strmý nárůst popularity díky tři roky staré skladbě

GHOST zažívají strmý nárůst popularity díky tři roky staré skladbě

GHOST zažívají nebývalý hype. Přestože v první rockové lize se pohybují už nějaký ten pátek, letošní úspěchy překvapují i samotnou kapelu, respektive kapelníka Tobiase Forgeho.

Tři roky starý singl „Mary On a Cross“ byl aktuálně americkou asociací nahrávacího průmyslu RIAA certifikován zlatou plaketou za prodeje, respektive za 500 tisíc jednotek – tj. ať už prodaných singlů na fyzických nosičích, singlů prodaných digitálně anebo singlů streamovaných, kdy 150 přehrání na některé z platforem se počítá coby jedna jednotka.

Pro GHOST jde celkově o čtvrtou skladbu, která na tuto zlatou certifikaci dosáhla, přičemž všem čtyřem se to zadařilo v letošním roce. V předchozích případech bodovali se skladbami „Cirice“, „Dance Macabre“ a „Square Hammer“. „Mary On a Cross“ se navíc pro kapelu v září stala první skladbou, s níž se dostali do hitparády Billboard Hot 100, a to konkrétně na 90. příčce.

GHOST na Sparkshopu

Značnou zásluhu na tom má její obliba na sociální síti TikTok, kde ji v průběhu roku jeden z uživatelů zpomalil a využil do fanouškovského videa o populárním seriálu Stranger Things. Na TikToku se stala takovým hitem, že ji pak ve zpomalené verzi oficiálně vydali i sami GHOST.

„První si té skladby na TikToku všimla moje dcera. Lidi z labelu pak svolali meeting, ptali se, jestli jsem prý zaznamenal, co se rozjelo, a začali mi ukazovat všechny ty statistiky sledovanosti,“ žasne nad úspěchem tři roky staré skladby Tobias Forge.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
24.03. APOCALYPTICA, EPICA
25.03. CANNIBAL CORPSE, DARK FUNERAL, INGESTED, STORMRULER
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace