Nový Spark
venku od 1. srpna

GRAVE DIGGER, HEAVATAR, NITROGODS - 23.11.2014, Zlín, Masters of Rock Café

Po sobotním kompletním metalovém menu byl nachystán ještě nedělní zákusek. A vzhledem k tomu, že na jeho přípravě se podílely špičky německé metalové scény, bylo se třeba jen trochu vyspat, osprchovat, zkouknout poslední závod F1 a zamířit zpět do Zlína.

Ještě nebylo osm, když se na pódiu objevila trojice NITROGODS. Pohodářská partička, která to hrne ve špinavě rock´n´rollovém duchu, takže někdy to může připomínat MOTÖRHEAD, někdy rovnou nějakou punkovou kapelu a někdy blues ze zapadlé hospody. Když se kytarista Henny Wolter (ex-PRIMAL FEAR, ex-SINNER, ex-THUNDERHEAD) rozhodl vrátit ke svým kořenům, z nichž vyrůstali zejména ti poslední ze závorky, netušil jsem, že NITROGODS se stanou tou nejpodstatnější části jeho hudební přítomnosti. Ale stalo se. Na deskách to ještě tak nevynikne, ale živě to byla paráda a opravdu čirá radost z hudby. Tohle bych si ještě někde klidně dal aspoň jednou a klidně i déle.

Zlínské miniturné HEAVATAR se uzavřelo v o něco nižší nadmořské výšce, ale kapela se okamžitě zorientovala i na menším pódiu, než bylo to v házenkářské hale. Identický set i průpovídky, ale opět stoprocentní výkon. Akorát se mi zdálo, že zvuk byl poněkud roztříštěný, ve větším prostoru vyzněli HEAVATAR určitě lépe.

Že tento koncert znamenal pro všechny zúčastněné především zábavu a relax, zdokumentovali v závěrečně půldruhé hodině GRAVE DIGGER. Především Chris byl neskutečně uvolněný, několikrát rozesmál své spoluhráče a třeba jeho „dojatá“ reakce na fanouška, který v jednom okamžiku vyvolával sám jméno kapely byla malou hereckou etudou, kterou byste zrovna od „hrobníka“ nečekali. GRAVE DIGGER však především hráli a na rozdíl třeba od EDGUY z předchozího dne, šlo to i bez prodlev. Takhle si představuju power metalový koncert. Pár novinek (tzn. více než dvě), osvědčené pecky a především žádné zbytečné odbočky a ředění atmosféry nějakými extra výstupy. GRAVE DIGGER to mastili jako kat Mydlář a pomyslné hlavy jejich konkurence padaly jedna za druhou. Až se za měsíc zamyslím nad koncertními zážitky roku 2014, tato akce je žhavý kandidát na jednu z nejvyšších příček.

text: Jan Kozák

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
18.08. ROCK CASTLE 2022
25.08. SABATON, AVATAR, BLOODBOUND
12.11. ALTER BRIDGE, HALESTORM, MAMMOTH WVH
16.02. VILE VALLO
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace