Nový Spark
venku od 1. června
GREEN DAY slaví čtvrt století „Nimroda“

GREEN DAY slaví čtvrt století „Nimroda“

Před pár dny, 14. října, uplynulo pětadvacet let od vydání pátého alba GREEN DAY „Nimrod“. Zkraje příštího roku, 27. ledna, kapela čtvrtstoletí připomene pětidiskovou reedicí. Prvním lákadlem na ni je dříve nevydaný demo snímek skladby „You Irritate Me“, zastupující celý bonusový disk právě s demáči. Druhý z disků nabídne záznam koncertu z Philadelphie odehraného měsíc po vydání alba, tedy v listopadu 1997. „Je možné, že už to je pětadvacet let??,“ pozastavuje se nad výročím kapela.

GREEN DAY na Sparkshopu

„Nimrod“ se v době svého vydání dostal na desátou příčku prodejního žebříčku „Billboard“ a bodoval díky singlům jako byly „Hitchin´ a Ride“ a zejména megaúspěšná balada „Good Riddance (Time of Your Life)“ a pro kapelu vyhořelou z kolotoče odstartovaného úspěchem desky „Dookie“ (1994) znamenal jednak záchranný kruh, ale i odrazový můstek pro léta velké kariéry. „Nechtěli jsme nahrát další ,Dookie‘, chtěli jsme roztáhnout křídla. Jasně, byli jsme pankáči, ale byli jsme také skladatelé připravení psát písničky po zbytek jejich životů,“ zavzpomínal na éru „Nimroda“ frontman Billie Joe Armstrong.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace