Nový Spark
venku od 1. června
INQUISITION rozpoutávají černou kosmickou sílu

INQUISITION rozpoutávají černou kosmickou sílu

Nová deska INQUISITION je možná nejočekávanějším blackmetalovým albem letošního roku. Sedmý opus tohoto rouhačského dua nese titul „Bloodshed Across the Empyrean Altar Beyond the Celestial Zenith“ (zkuste tohle říct třikrát rychle po sobe) a můžete z něj okoštovat nový song „Power from the Center of the Cosmic Black Spiral“. Stejně jako jejich předchozí song „ Wings of Anu “, je i tento track plný infernální riffové nálože a burácejících bicích. Většina songu je hraná ve středním tempu, takže kapela se může pustit do znatelněji tvrdších groovů, ale také dá prostor poměrně atmosférickému konci. Avšak ten až skoro taneční tupa-tupa moment po první minutě musí chytnout všechny! Nicméně je mi jasné, že nový styl Dagonových vokálů nejspíše rozdělí skalní fanoušky. Ano, trochu ztratil na unikátnosti, ale mě osobně se tenhle více srozumitelný chraplák poslouchá snáze. Vpalte si track a posuďte samy:

Kapela pro song poskytla i krátké povídání: „Takto zní INQUISITION ve středním tempu, heavy a hypnotičtí; zkrátka jako klasičtí INQUISITION. Použili jsme ostré a krk-lámající riffy a bicí rytmy dohromady s rozlehlým atmosférickým segmentem, který pro nás otevírá úplně jiné dimenze. Navíc skvěle kontrastuje s motivy songu, jenž jsou: smrt a destrukce způsobená chaosem, dokonalost a stvoření z řádu, jenž vychází z centra galaktického bojiště, kde bohové stvoření a zákonitosti kosmu jsou si rovni a pracují stejně jako ničitel a stvořitel, který umožňuje kosmickou evoluci. Tenhle song je ve zkratce poctou ke středu galaxií a jejich zákonitostem jakožto jedna velká pohlcující síla; čili velký Satan“. Nebojte, já víceméně taky jen pochopil tu první větu. „Bloodshed Across the Empyrean Altar Beyond the Celestial Zenith“ oficiálně vychází 26. srpna.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace