Album „Out“ bylo až dosud posledním titulem INSANIE, který nevyšel na vinylu. To se teď mění, kapela spouští předobjednávky limitované edice na zeleném LP. Vyrobeno bude jen 300 kusů, takže není radno váhat: „Splácíme svůj vinylový dluh a gramofonový kruh se uzavírá,“ říká k reedici alba z roku 2004 frontman Poly.
Předprodej běží na Sparkshopu
Kapela začala postupně vydávat na vinylu ve speciální řadě reedic celou svou diskografii: „Osobně vinyly miluju. Vyrůstal jsem jako fanoušek na gramofonových deskách a kazetách, protože LP mých srdcovek před rokem 89 nebyly k sehnání a kromě toho bych si je ani nemohl jako kluk dovolit, protože levný zrovna nebyly. Takže jsem si LP většinou půjčoval a nahrával na kazety - a LP, to byly posvátný kousky, obal sám o sobě v tomhle velkém formátu byl artefakt, a když byly navíc uvnitř vložené texty s fotkami, byl to zážitek sám o sobě.
Dnes miluju nejrůznější barevné či průhledné varianty, beru LP jako klenot, který si občas koupím už jen kvůli tomu, že je krásný. Proto se s INSANIÍ snažíme vydávat vinyly tak, aby to byly zároveň krásné edice a sběratelské kousky.“ Samotné LP vychází 5. prosince, ale zajistit si svou kopii můžete v rámci předobjednávek už nyní.





















