Nový Spark
venku od 1. března
Krypto elita WITCH HAMMER vystupuje ze stínů

Krypto elita WITCH HAMMER vystupuje ze stínů

Jablunkovské metalové kladivo WITCH HAMMER koncem roku ve známém studiu Bomb Jack (DYMYTRY, TRAKTOR) pořídilo novou desku. Ta na jaře vyjde u Smile Music, kteří z ní právě uvolňují první palcát v podobě singlu „Krypto elita“, jež nadcházející album zároveň uvádí.

Pokud jste na jméno WITCH HAMMER dosud nenarazili, poslech prvního singlu z nadcházející novinky vás svou přesvědčivostí donutí si udělat za kapelou historické ohlédnutí. Zvuk nové desky totiž kope a vnáší do tradiční kovové muziky svěží vánek. A to nejen dynamickým, přirozeným a úderným zvukem, ale též současným hudebním pohledem na „starou hudbu“. Tuzemské heavy symbolizované kapelami jako VITACIT či TITANIC je tu chutně modernizováno zámořskými vlivy odkazujícími klidně až k „Youthanasia“ od ikonických MEGADETH nebo třeba feelingu progresivních titánů QUEENSRŸCHE.

„Krypto elita“ novou desku, která svým příběhem navazuje na album předchozí, otevírá. „Po textové stránce zde otevíráme téma ‚spolku vyvolených‘, kteří tahají za nitky dnešního světa a určují jeho směr. Je to úvod do uceleného koncepčního příběhu, který se táhne celým albem,“ představuje desku basák Petr Caputa, který je zároveň textařem WITCH HAMMER.

TRIČKA S MOTIVEM SINGLU NA SPARKSHOPU

„Krypto elita“ je ale pro novou nahrávku ještě symboličtější. Je to i první skladba, kterou jablunkovská kapela pro novou desku složila a je to též první song, na níž WITCH HAMMER po mnoha letech znovu pracovali jako čtveřice už s novým kytaristou Vojtou Chobotem. Petr Caputa jeho přínos opět komentuje. „Honza, který na desku veškerý materiál složil, si díky druhé kytaře mohl dovolit zkomponovat nové aranže a kytarové harmonie, které jsou nyní mnohem bohatší. Do celkového soundu WITCH HAMMER jsme zároveň nechali proniknout i nové moderní vlivy, které pro nás nebývaly úplně obvyklé a celé nahrávce velmi prospěly!“

A nahrávce velmi prospívá i její zvuk, který pořídili u zkušeného Wendela Dreiseitla, jež ocení audiofilové. Ti si užijí čistý a řádně šťavnatý řízný sound, který stojí na přirozeném náběru nástrojů zachovávajícího jedinečný zvukový charakter při nahrávání použitých aparátů i jednotlivých nástrojů. Přesvědčte se sami.

https://facebook.com/Witchhammer.cz

https://smilemusicrecords.cz

https://facebook.com/SmileMusicRecordsCZ

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
10.05. SABATON
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace